Způsobují telefony poruchu vnímání?

17. 09. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Způsobují telefony poruchu vnímání?

Zkuste si několikrát přečíst samotný nadpis a zamyslet se nad tím, zda je to pravda, nebo nikoliv. Jedná se o to, že již delší dobu se hovoří o možném nebezpečí, které je vyvoláno častý a dlouhým telefonováním a díky tomu může být narušeno naše zdraví. Jedná se tedy o možné nebezpečí ze strany mobilní elektroniky, kterou v dnešní moderní a rychlé době využívá drtivá většina populace, která s těmito technologiemi žije každý den a denně je pro své zaměstnání nebo podnikání plně používá.

Na tuto ožehavou problematiku se zaměřilo mnoho vědeckých týmů prakticky po celém světě a jako první se nějakého hmatatelného výsledku dobrala skupina psychologů v laboratoři, která je v De Montfort Universty v Leicesteru. Samotné studie tedy prokázali hlavně to, že zhoršené kognitivní funkce, které jsou jednou z klíčových oblastí lidské psychiky jsou uložena v jiných částech mozku, než se doposud lidé domnívali.

Následkem častého a dlouhého používání mobilní techniky, jejichž centra jsou uložena v odlišných částech mozku jsou pozorovány a díky nadměrnému používání mobilní techniky a neustálého sledování novinek na sociálních sítí je možné, že povede k výpadkům krátkodobé paměti a hlavně ke snížení celkové pozornosti vůči svému okolí, což je hlavně pro samotné řidiče značně omezující.

Nicméně největší otazník stále visí nad samotnými důsledky dlouhodobého používání elektroniky celkově. Na tyto odpovědi je pochopitelně ještě stále brzy, nicméně v mnoha ohledech lze předpokládat slabší schopnosti na odfiltrování irelevantního materiálu, které lidem bohužel nedovolí dostatečně se na danou věc soustředit, což je pro každého z nás velice omezující a bohužel se tato věc stává častěji a častěji.

Pan LeeHadlingron, což je vedoucí pracovník projektu na zkoumání vlivů mobilních technologií na náš život a životní funkce tvrdí, že stále bohužel neznáme veškerá rizika, které jsou následně každodenního sledování internetu na mobilním telefonu, ale také častého telefonování a dalších činnostech, které denně s mobilním telefonem děláme.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0