ŽIVOT BEZ MOBILU?

,,Mám peníze, klíče a mobil?“ Tak vypadá klasická scéna před tím, než kdokoli z nás opustí dveře domova.

Mobilní telefony v nejrůznějších podobách doslova zaplavily celou naši planetu!

První mobilní síť byla v Československu spuštěna až v roce 1991. Ačkoli to nejmladší generaci tak nepřijde, doba, kdy mobilní telefony nebyly není tak dávná. Jenže v té době nebylo problém dát za mobil i několik desítek tisíc korun. To si opravdu každý nemohl dovolit.

Tehdejší mobily vážily třeba i devět kilogramů. Některé byly zabudované v autech jindy připomínaly spíše cihlu než mobil. V té době nikoho ani nenapadlo, že by jednou tyto malé zázračné krabičky mohly ovládnout náš svět. Nebylo vůbec zvláštní mobil nemít, spíše bylo opravdu divné mobil mít.

Dovedete si ještě představit život bez mobilních telefonů? V dobách, kdy mobily prostě nebyly, domluvili jste si schůzku a nezbývalo Vám nic jiného než na ní přijít. Dnes je běžným zvykem zavolat 10 minut předem, že nestíháte nebo Vám do toho něco vlezlo. Život je s mobilem o dost rychlejší a hlavně jednodušší. Jako je pohodlnější jezdit autem než s koňským spřežením, je pohodlnější zavolat z mobilu něž z telefonní budky. V dnešní době máme v mobilu naprosto všechno. Pokrok se bohužel nebo snad bohudík nedá zastavit.

Čím více služeb nám mobily nabízejí, tím více nám přirůstají k srdci. Kupujeme jim obaly, přívěšky, stojánky a různé doplňky.

V případě, že se Vám přihodí nehoda nebo nedej bože vážný úraz, zvednete telefon, zavoláte číslo 112 a přivoláte si pomoc. Když však na vesnicích nebyl ani telefon, ani mobily, museli si lidé poradit jinak. To si v dnešní době asi nikdo už neumí představit.

Zvládli byste život bez mobilu?

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0