Zhubněte s aplikací Endomondo

12. 08. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
Behani-Endomondo (1)

Na poli fitness aplikací Endomondo jasně vyhrává především svou cenou – a totiž, že vlastně žádnou nemá, pořídíte ji úplně gratis. Navíc vedle ostatních, zbytečně drahých aplikací, jež vám nikdy ani tolik nepomůžou, vyniká svou účinností. Z vlastní zkušenosti proto vím, že stáhnutí velmi malého balíčku souborů Endomondo a jeho následná instalace se minimálně oplatí vyzkoušet; tedy pokud potřebujete zhubnout, nebo jen prostě vášnivě sportujete. Přívětivé uživatelské prostředí, hezká grafika, mnoho funkcí, hlasový trenér, ale i mnohem více – to všechno vás přesvědčí, že Endomondo rozhodně stojí za bezplatné pořízení. Vážně lepší aplikaci pro sport neseženete. A proto se tento krátký článek zaměří na souhrn všech jeho funkcí, které ve verzi zdarma nabízí.

Na rozdíl od jiných aplikací pro hubnutí, či sport, Endomondo nemusíte dlouho zkoumat, abyste pochopili, co jak funguje. V základní verzi na vás hned po otevření vyskočí příjemně bílé okno, plocha Tréninku, jež zobrazuje hlavní údaje. Tlačítkem úplně vlevo nahoře otevřete jednoduché menu, s nímž se můžete dostat do až devíti různých položek. Samozřejmě vás aplikace s nepochopitelnou kuráži častokrát vyzve k placenému upgradu na Premium verzi (což sice doporučuji, pokud vám nevadí jednorázově zaplatit funkce navíc, ale není to úplně nezbytné), ovšem to se dá lehce ignorovat. Hned první položka s názvem „Aktualizace“ proto umožňuje vylepšit své Endomondo na Premium verzi.

endomondo

Ujišťuji vás, že přesto, kolikrát vám aplikace nabídne zaplacení a tím pádem přechod na prémiovou verzi, i bez toho se skvěle obejdete. V záložce „Přátelé“ můžete sledovat stavy svých kamarádů a dívat se, jak si při svém cvičení vedou. Nechybí samo sebou ani menší obdoba sociální sítě, kde sdílíte své zážitky ze cvičení. Historie naopak plní roli jednoduchého připomenutí, co jste už nasportovali. Tréninkové plány jsou bohužel dostupné pouze v případě, že upgraduje. Když tak učiníte, dostanete větší přehled o tom, díky čemu můžete zefektivnit svoje sportování, a také zjistíte, jak dosáhnout lepších výsledků. Další položka „Předsevzetí“ vám pak nabídne možnost vytvořit si cíl, kterého byste chtěli v určitém sportu dosáhnout. Vybíráte si zde mezi kategoriemi „Vzdálenost“, „Tréninky“, „Čas“ a „Kalorie“. Zadáte jednoduše cíl a sport, načež se to pokusíte splnit. Ačkoli Výzvy představují skoro to samé, tyto sdílíte s přáteli, čímž ještě vylepšíte svůj zážitek ze sportování. Trasy vám postupem času ukážou, kudy se nejčastěji vydáváte a umožní vám rychle zvolit cestu. A poslední z položek Výživa vám zase pomocí aplikace třetí strany (tu si stáhnete z Google Play Store) MyFitnessPal sestaví přehledný souhrn kalorií na váš den.

To nejdůležitější se však bude odehrávat v Tréninku. Právě tady si totiž zvolíte, který z více než pětapadesáti dostupných sportů si vyberete. Vedle běžných aktivit, jako kupříkladu Běh, Cyklistika, Bruslení nebo Posilování se dají vybrat rovněž Jóga, Plachtění, Potápění, Rugby, Pólo a mnoho dalších. Světe div se, všechny sporty najdete v základní verzi zdarma! Endomondo přitom měří vzdálenost, rychlost a spálené kalorie. U všech těchto sportů se obvykle doporučuje povolit umístění, které vám vypočítá, kolik kilometrů jste ušli a jakým tempem. Pokud to neuděláte, data budou víceméně nepřesná.

logo_rgb

Osobně si myslím, že lepší aplikaci pro sport a fitness jen tak lehce nenajdete. Zkuste ji, pokud se vám nebudete líbit, prostě Endomondo odinstalujete. Věřím ale ve vaši spokojenost. Kdyby tohle měla být recenze, udělil bych této aplikaci téměř plný počet bodů.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0