Xperia Z4 nabídne čtečku otisku prstů?

19. 06. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Xperia Z4 nabídne čtečku otisku prstů?

V dubnu byla nečekaně představena Xperia Z4, což je mobilní telefon, který nabízí neomezené možnosti v podobě operačního systému Android, samotný mobilní telefon je lehčí, tenčí a také výkonnější díky čipu Qualcomm a obsahuje dvojnásobně větší paměť pro vaše data.

Sony Xperia Z4 v sobě rozhodně nezapře své předchůdce, kteří měli design Omni Balance, který je tvořený skleněným povrchem zad, hliníkovým rámečkem a také kruhovým zamykacím tlačítkem. Snad největší povyk byl okolo čtečky otisku prstů, kterou Sony Xperia Z4 podle spekulací měla nabídnout, nicméně nakonec jsme se ji bohužel nedočkali a budeme si muset zřejmě počkat na další verzi.

Samotná úhlopříčka telefonu se neměnila, došlo k mírnému zeštíhlení telefonu a také ke snížení hmotnosti – nyní má Sony Xperia Z4 v pase krásných 6,9 milimetrů a hmotnost 144 gramů. Naštěstí došlo i na lepší a větší odolnost vůči vniknutí vody a prachových částic.

Hlavní dominantou telefonu je rozhodně 5,2” full HD Trilluminos displej, jehož součástí budou již tradičně i softwarová tlačítka. Čočka předního fotoaparátu má rozlišení přijatelných 5 MPx, což je ideální rozlišení pro pořizování kvalitních selfie fotografií. Zadní fotoaparát je pak v rozlišení 20,7 MPx, cž je o poznání lepší a společnosti Sony dala Xperii i přisvětlovací LED diodu, takže si můžete zajistit lepší fotografování v noci nebo na zhoršených světelných podmínek. Samotný telefon je schopný zaznamenávat 4K video ve 30 snímcích za vteřinu nebo ve full HD video, ale s dvojnásobně velkým fps.

V uvozovkách pod kapotou mobilního telefonu Sony Xperia Z4 nalezneme 64 bitový procesor Qualcomm Snapdragon 810 se čtyřmi jádry a taktem krásných 2 GHz a dalšími čtyřmi jádry o taktu 1,5 GHz. Procesor podporují hned 3 GB jako operační paměť telefonu a integrovaný paměť vzrostla na krásných 32 GB, což je již ideální prostor pro Vaše data.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0