Windows Phone zaniká a existuje pouze Windows Mobile

04. 09. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Windows Phone zaniká a existuje pouze Windows Mobile

Pár týdnů po oficiálním představení Windows 10 odhalil samotný Microsoft svoje jednotlivé edice tohoto systému. Kromě pochopitelnými edicemi pro počítače a notebooky představil také dvě edice pro mobilní telefony a s tím nese i samotné přejmenování z klasických a známých Windows Phone na nový a zavedený název Windows Mobile.

Co se názvu týče, jedná se hlavně o dejme tomu návrat do minulosti, návrat do doby kdy dlaždice ještě neexistovali a tím pádem se rozhodl Microsoft systém přejmenovat. Tehdy se systém také jmenoval pouze Windows Mobile. Však nyní je samotný název operačního systému rozšířen ještě o číslo 10, které charakterizuje již desátou verzi tohoto skvělého operačního systému. Ať si nemyslíte, že změna názvu je nějakým způsobem nahodilá – jedná se o odůvodněný tah, jelikož Windows 10 Mobile se bude označovat jak operační systém pro mobilní telefony, tak i pro samotné tablety, každá změna má přeci svůj důvod.

Jak jsme uvedli již na samotném začátku, uvedeny budou dvě edice operačního systému pro mobilní telefony. Jedna ponese označení Windows 10 Mobile a ta druhá Windows 10 Mobile Enterprise. První zmíněná z obou verzí bude dostupná pro mobilní telefony jako klasická aktualizace z telefonu s operačním systémem Windows Phone 8.1 a bude také určena pro tablety, které maji svoji úhlopříčku pod 8 palců, což se takové tablety zcela jistě najdou. Tato verze operačního systému také podporuje Continuum, nicméně bohužel pouze na nových telefonech, které budou ještě letos představeny a uvedeny na trh.

Druhá verze, verze systému Windows 10 Mobile Enterprise bude celkově určena pro samotné zákazníky, kteří mají licenci do multilicenčního programu, který využívají zejména firmy a větší organizace. Obsahuje vše, co je dostupné v samotné verzi pro v uvozovkách obyčejné zákazníky, kdy ve verzi Enterprise bude navíc přidána možnost kdy a hlavně jakým způsobem se samotný uživatel do celého systému dostane. Toto nastavení však nebude mít vliv na bezpečnostní aktualizace systému.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0