Windows 10 přinesou spoustu novinek – jakých?

04. 08. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Windows 10 přinesou spoustu novinek - jakých?

Minulý týden byly uvolněny preview operačního systému pro tablety a počítače Windows 10 a jak jistě víte a tušíte, prakticky ihned se strhla lavina kritiky, ale také pochvaly na některé funkce, které si dnes rychle představíme a ukážeme si jak dané funkce používat a jakým způsobem Vám mohou zpříjemnit samotné používání Vašeho počítače.

První novinkou je Action Center, což není nic jiného, než nový správce notifikací, které Vám na samotný počítač z různých sociálních sítí chodí, ale také i systémové hlášky ohledně aktualizace aplikace a dalších věcí, které do této sekce patří.

Další a poměrně větší novinkou jsou klávesové zkratky, které jsou více než dokonalé a díky veřejnému buildu si je můžete vyzkoušet – jedná se hlavně o následující zkratky.

  • Win+Tab zobrazí microsoftí Exposé, tedy přehled miniatur všech otevřených oken a možnost založit novou virtuální plochu
  • Win+Ctrl+D vytvoří novou virtuální plochu
  • Win+Ctrl+F4 zruší aktuální virtuální plochu
  • Win+Ctrl+šipky prochází mezi virtuálními plochami
  • Win+šipky přimkne okno k levé/pravé polovině plochy jako u starší verzí Windows, ale šipky nahoru/dolu nově přimknou okna do rohů

Další novinka je animovaný přechod mezi virtuálními plochami. Jedná se o to, že si můžete vybrat z více animací, které jsou pro Vaše použití lepší a lépe se Vám s nimi pracuje.

Další novinka je zde rychlé a pomalé nabíjení, což je poměrně zajímavá funkce, na které si dal samotný Microsoft velice záležet a rozepsal se o technologii na svém blogu. Aktualizace jsou stahovány na pozadí, takže o nich samotný uživatel ani neví a neregistruje je. Jedná se o takzvanou funkci Canary, kterou Microsoft s uvedením Winodws 10 představil a jedná se o nesmírně užitečnou věc pro samotného uživatele, kdy nemusí restartovat počítač kvlli každé menší aktualizaci – jako tomu bylo dříve.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0