Windows 10, aneb jak přesedlat na nejlepší Windows všech dob

21. 09. 2015 Lukáš Belza
[adsr type="horizontal"]
Tim Cook – Apple produkty změnily svět

Jistě jste již slyšeli o novém operačním systému Windows 10. Jedná se o kombinaci Windows 7 a Windows 8 a zároveň poslední, v budoucnosti snad jedinou, verzi OS Windows. Tento nový operační systém poběží nejen na klasických počítačích a noteboocích, ale také na smart phonech a tabletech.

Protože Microsoft plánuje doživotní podporu a aktualizace tohoto operačního systému, nový Windows 10, na rozdíl od svých předchůdců, nikdy nezemře.

Co vlastně Windows 10 přináší?

  • Virtuální plochy usnadňující práci – Místo hledání spuštěných programů dole na liště je možné jednoduše přepnout na další plochu, a tak komfortně přecházet mezi jednotlivými programy.
  • Holografické prostředí, které vás vtáhne přímo do hry – V praxi si nasadíte brýle a podobně jako ve 3D kině se přenesete přímo do dějiště hry. Tyto brýle najdou využití také například při Skype videohovorech.
  • Nabídku Start – Tuto funkci známou z Windows 7 není nutné představovat.
  • Nový prohlížeč Microsoft Edge – Tento prohlížeč je nástupcem prohlížečem Internet Explorer, Microsoft si od něho však slibuje jednoduchost, rychlost a také spoustu nových uživatelů, které se chystá především od Chromu přetáhnout.

Nové Windows poběží i na pomalejších počítačích, nebude tak nutné kupovat nové komponenty či dokonce zcela nové počítače.

Jak získat nový operační systém?

Windows 10 jsou pro uživatele Windows 7 a Windows 8 zcela zdarma, je však nutné si jej zarezervovat. V pravém dolním rohu hlavního panelu naleznete ikonu Windows, na kterou když kliknete, zobrazí se Vám aplikace Získat Windows 10. Nyní stačí pouze kliknout na „Rezervovat upgrade zdarma,“ v případě, že chcete obdržet potvrzení rezervace, je nutné zadat ještě e-mail, a čekat na oznámení. V následujících dnech nebo týdnech je možné ihned upgradovat, nebo počkat na čas, který Vám více vyhovuje.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0