WhatsApp přináší nové zabezpečení!

13. 04. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
WhatsApp_logo-color-vertical.svg

Společnost WhatsApp byla založena v roce 2009 dvěma Američany – Brianem Actonem a Janem Koumem. V říjnu 2014 ji za necelých 22 miliard dolarů odkoupil Facebook v čele s Markem Zuckerbergem. Aplikaci byla však i přesto zaručena neutralita, což znamená, že se nebude spojovat s žádnou sociální sítí, ani tou mateřskou. V únoru 2016 oslavila miliardu aktivních uživatelů, což z ní dělá nejpoužívanější mobilní aplikaci určenou pro posílání bezplatných zpráv mezi zařízeními na světě a to nejen dotykovými.

Vývoj aplikace

WhatsApp můžete použít také k bezplatným hovorům, sdílení multimediálních souborů, jako jsou fotografie, videa a hudba. Aby byla komunikace umožněna, musí mít obě strany aplikaci nainstalovanou a v seznamu kontaktů mít uložené telefonní číslo. V průběhu roku 2015, byl spuštěn web, kde po načtení QR kódu, můžete využívat funkcí messengeru i na vašem počítači. V lednu 2016 byla aplikace také osvobozena od veškerých poplatků – dříve se po roce používání platil roční poplatek jednoho dolaru. Mezi její přednosti nepatří jen její pokročilé funkce, ale také stabilita i na slabších zařízeních a možnost push notifikací, které zaručují, že na zprávu budete upozorněni ihned po jejím doručení.

Vaše data v bezpečí

Nyní (duben 2016), přichází společnost s dalším vylepšením – šifrování komunikace. Veškeré textové zprávy i hlasové hovory jsou tak šifrovány end – to – end způsobem. Neboli, zpráva se u vysílajícího uživatele zašifruje a dešifruje se až v zařízení příjemce. Tudíž nemůže nejpoužívanější komunikátor na světě nikdo odposlouchávat, jelikož nikdo nemá dešifrovací klíč.

WhatsApp se může po pravdě nazývat multiplatformním komunikátorem. Je kompatibilní nejen s mobilními operačními systémy Android, iOS, Windows Phone (Windows 10 mobile), ale i s (dnes již téměř mrtvým) speciálním operačním systémem pro BlackBerry.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0