WhatsApp hlásí téměř 800 milionů aktivních uživatelů

18. 06. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
WhatsApp hlásí téměř 800 milionů aktivních uživatelů

Aplikaci s názvem WhatsApp rozhodně drtivá většina z Vás znáte – jedná se o chatovací aplikaci, kterou poté co ji koupil samotný Facebook astronomicky roste a nedávno ohlásili aktivních 800 milionů uživatelů této aplikace po napříč celým světem. Jedná se o velice oblíbenou aplikaci pro komunikování, ale také nově i telefonování a posílání obrázků a to díky WiFi nebo vašemu datovému tarifu zcela zdarma.

Ještě v loňském roce touto dobou aplikace WhatsApp hlásila celkem 600 milionů aktivních uživatelů, začátkem letošního roku společnost Facebook ohlásila celkově 700 milionů aktivních uživatelů této aplikace a nyní si samotná aplikace připsala dalších sto milionů aktivních uživatelů. Jedná se opravdu o astronomická čísla, která jsou reálně podložená, ale skoro neuvěřitelná.

Aplikace WhatsApp patří k jedné z nejrychleji rostoucích aplikací na celém světě. Pochopitelně kontinuálně s rostoucím počtem uživatelů roste i samotný počet odeslaných a přijatých zpráv právě přes tuto dokonalou komunikační aplikaci. V samotném souhrnu pošlou lidé denně více než 30 miliard zpráv, což je astronomické číslo. A nyní si vezměte, že se jedná o počet zpráv, které jsou odeslané denně. Neuvěřitelné!

WhatsApp se tedy pomalu, ale jistě blíží k neuvěřitelné hranici jedné miliardy lidí, kteří denně tuto aplikaci používají ke komunikaci se svými přáteli. Facebook v loňském roce koupil samotnou aplikaci WhatsApp za cenu 21,8 miliardy dolarů a právě toto byl impulz jak změnit byznys model aplikace WhatsApp s dokázat a hlavně ji přimět ke generování větších zisků.

Aplikace si na sebe pochopitelně dokáže sama patřičně vydělat, sice to bylo složitější, ale například v prvním pololetí roku 2014 byl její zisk 15 milionů dolarů, což generuje velice hezké příjmy.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0