Vyplatí se hon za neviditelnými pixely?

14. 08. 2015 Ondřej Vomočil
Vyplatí se hon za neviditelnými pixely?

Neviditelné pixely je jemnost displeje mobilního telefonu nebo dalšího chytrého zařízení, které si můžete koupit. Jedná se o hodně zajímavou věc, které je v poslední době věnována poměrně hodně velká pozornost, jelikož lidé mají doslova a do písmene hon na tyto neviditelné pixely, které jsou v závěru prakticky k ničemu, jelikož samotný uživatel od sebe nerozezná milion, nebo pět milionů pixelů.

Nicméně na druhou stranu je tento hon pouze a jenom v Asijských zemích, jelikož jsou natolik technologicky vyspělé, že si to mohou dovolit, ikdyž v závěru to prakticky žádný užitek pro konečného spotřebitele bohužel nemá.

Jedná se o neviditelné pixely, kdy jsou nesmírně jemné displeje jak u mobilních zařízení, tak nově i u televizí a jakmile na trh nastoupili také zakřivené displeje, řekni si prakticky ve všech společnostech, že i tyto zařízení musí mít nekonečno pixelů a neviditelné pixely. Jedná se spíše o hodně velký marketingový tah, jelikož samotný výrobce slíbí něco, co konečný zákazník, který si samotný telefon koupí prakticky nemůže v žádném případě vidět a zpozorovat.

Například uvedeme jedno zajímavost, že mobilní gigant Samsung uvedl informaci, že začal vyvíjet mobilní telefon, jehož samotný přední displej bude mít rozlišení neuvěřitelných 11k. V dnešní době je teprve 2K a v těch lepších případech jsou hlavně televize a monitory v rozlišení 4K. Jistě si pamatujete na uvedení nové GoPro kamery, která právě navážení videí do formátu 4K umožňuje a již tehdy to byl velký poprask, jelikož si lidé neměli na čem takto jemné a kvalitní rozlišení pustit na 100%.

Každopádně je hodně zajímavé, jak celý svět řeší tyto věci okolo rozlišení, když v závěru lidské oko není celkově schopno rozlišit všechny tyto pixely, což nikoho nezajímá, jelikož se jedná o marketingový tah na branku.

Sledujte nás

 • Partneři webu

  Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

  Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

  RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

  Akreditované IT kurzy a školenia

  ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

  Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

  Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

  Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0