Vyplatí se hon za neviditelnými pixely?

14. 08. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Vyplatí se hon za neviditelnými pixely?

Neviditelné pixely je jemnost displeje mobilního telefonu nebo dalšího chytrého zařízení, které si můžete koupit. Jedná se o hodně zajímavou věc, které je v poslední době věnována poměrně hodně velká pozornost, jelikož lidé mají doslova a do písmene hon na tyto neviditelné pixely, které jsou v závěru prakticky k ničemu, jelikož samotný uživatel od sebe nerozezná milion, nebo pět milionů pixelů.

Nicméně na druhou stranu je tento hon pouze a jenom v Asijských zemích, jelikož jsou natolik technologicky vyspělé, že si to mohou dovolit, ikdyž v závěru to prakticky žádný užitek pro konečného spotřebitele bohužel nemá.

Jedná se o neviditelné pixely, kdy jsou nesmírně jemné displeje jak u mobilních zařízení, tak nově i u televizí a jakmile na trh nastoupili také zakřivené displeje, řekni si prakticky ve všech společnostech, že i tyto zařízení musí mít nekonečno pixelů a neviditelné pixely. Jedná se spíše o hodně velký marketingový tah, jelikož samotný výrobce slíbí něco, co konečný zákazník, který si samotný telefon koupí prakticky nemůže v žádném případě vidět a zpozorovat.

Například uvedeme jedno zajímavost, že mobilní gigant Samsung uvedl informaci, že začal vyvíjet mobilní telefon, jehož samotný přední displej bude mít rozlišení neuvěřitelných 11k. V dnešní době je teprve 2K a v těch lepších případech jsou hlavně televize a monitory v rozlišení 4K. Jistě si pamatujete na uvedení nové GoPro kamery, která právě navážení videí do formátu 4K umožňuje a již tehdy to byl velký poprask, jelikož si lidé neměli na čem takto jemné a kvalitní rozlišení pustit na 100%.

Každopádně je hodně zajímavé, jak celý svět řeší tyto věci okolo rozlišení, když v závěru lidské oko není celkově schopno rozlišit všechny tyto pixely, což nikoho nezajímá, jelikož se jedná o marketingový tah na branku.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0