Vodafone Smart ultra 6

24. 01. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
20150618_181642_HDR-700x394

Dalším méně známým, ale dosti oblíbeným telefonem je Vodafone Smart Ultra 6.

Velký zájem a rozruch nastává, pokud čelní výrobci telefonů představí svůj aktuální model. V listopadu ale vstoupil na trh telefon méně ve výrobě telefonů známého (polo)výrobce Vodafone. Námi známý dlouholetý telefonní operátor, který nesl dříve název „Oskar“ dříve také představoval mobilní telefony vyrobené právě pro tohoto telefonního operátora, ale nyní představil telefon, který by měl značně konkurovat známějším konkurenčním značkám. Ačkoliv se na trhu po několik let setkáváme s telefony vyráběnými pro telefonní operátory, nedá se zcela říct fakt, že by šlo o prvotřídní kusy. Vodafone Smart Ultra 6 by mohl být výjimkou. Pochopitelně se tento telefonní přístroj dá zakoupit pouze u Vodafonu. Co vás na telefonu ale zaručeně potěší jsou funkce telefonu a jeho ne tak vysoká cena – stojí totiž necelých pět tisíc korun a v případě zakoupení s tarifem je jeho cena ještě nižší. Jak už se tedy dá vytušit a předpokládat, telefon je prodávaný operátorem, vyrábí jej pro něj společnost ZTE.

banner_680x90

Vodafone Smart Ultra 6 od společnosti ZTE pohání operační systém Android 5.0.1 Lollipop. Telefon zobrazuje na dotykovém IPS LCD displeji s uhlopříčkou 5,5 palce s kvalitním Full HD rozlišením. Nutno také podotknout, že je na displej výborně vidět i na přímém slunci. Telefon je zkrátka určen pro potenciální zákazníky, kteří si zakládají na displejech větších rozměrů. Zároveň je ale také určen pro uživatele, kteří si zakládají na vysokém výkonu, slušivém designu a pro ty, kteří nechtějí při koupi nového telefonního miláčka tolik sahat hluboko do kapsy. „Šestka“ od Vodafonu nabízí plynou operační paměť o velikosti 2GB a 16GB vnitřní paměti pro ukládání různých souborů (pro uživatele je zde volných 11 GB). Tyto vlastnosti jsou dnes spíše takovým standardem a pro někoho i nutnou samozřejmostí. Telefon lze samozřejmě vyzbrojit ještě paměťovými kartami, maximálně svůj úložný prostor rozšíříte o poctivých 64 GB paměti. Telefon šlape skvěle díky osmijádrovému procesoru Snapdragon 615 s taktem 1,5 GHz a podporuje LTE a NFC připojení. Stejně tak, jako jiné vlajkové lodě konkurenčních výrobců i tato používá nanoSIM. Baterie při úsporném používání vydrží klidně i 48 hodin, což je na dnešní dobu velmi příznivá bilance. Co se týče reproduktoru, zde výrobce myslel i na milovníky hudby. Zvuk je totiž opravdu kvalitní.

Design telefonu je přitažlivý díky zaobleným rohům a dostupnosti černých a šedých provedení. Výrobce se v tomto případě rozhodl o výrobu z plastů a i tady vyjadřujeme pochvalu. Ovládání hlasitosti a tlačítko napájení je umístěno na pravé straně pro pohodlnější ovládání jednou rukou. Nechybí zde ani modré podsvícení kláves. Čočka hlavního fotoaparátu je umístěna na v rohu zařízení, na což jsme zvyklí především od iPhonů. Fotoaparát disponuje třinácti megapixely, přední pak pěti. Snímky jsou spíše průměrné, ale jejich kvalita nikoho neurazí.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0