Velký Comeback – Nokia se vrací! Nokia C1 bude prvním modelem po návratu!

29. 05. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
nokia-c1-728x525x

Nokia C1 nevypadá vůbec špatně.

Je to tak, Nokia, původně finský výrobce světově známých a oblíbených mobilních a chytrých telefonů se vrací zpět. Tato zpráva svět obletěla již před několika měsíci, nyní je však už vše jasné, je to jasné a potvrzené stanovisko. Víme i jaký bude její první model po velkém comebacku! 

Pokud už jste někde toto označení (C1) slyšeli, vůbec se vám to nezdálo. „cé jednička“ již několik let na trhu je. Jedná se o klasický nenápadný mobilní telefon se základními funkcemi, ideální pro nenáročné uživatele (např. senioři), nebo jako pěkný firemní telefon. Tělo, které je vyrobeno z tvrzených a kvalitních plastů snadno zabrání velkému poničení a na výběr jsou čtyři barevná provedení tohoto telefonu. Nyní však toto modelové označení přebírá plánovaná novinka od Nokie. Od předešlého staršího modelu se liší ve všem, už jen na pohled, kdy zjistíme, že se už nejedná o klasický tlačítkový, ale o dotykový telefon…

1d412e5cb0865ce8dcd4c8fd8a5e2872
Předchozí Nokia C1

 

NOVODOBÁ NOKIA C1

Očekávaný smartphone vypadá vcelku velmi dobře. Většina potenciálních zákazníků určitě pochválí minimalizované okraje okolo displeje. Materiál, ze kterého bude vyrobena konstrukce telefonu není zatím zcela jasný, naším tipem je však kombinace kovu a plastu. Spekulace jsou však i ohledně použití tak zvaném unibody designu, tedy z jednoho kusu daného materiálu. Baterie by měla být zabudovaná a její kapacita by měla dosahovat k maximálně 3000 maAh. Výbava chystané Nokie C1 nebude nabušená, ale oproti původním předpokladům by neměla být zas takovým propadákem. Telefon má být vyzbrojen o pětipalcový displej s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080 obrazových bodů). Co se týče fotoaparátů, ten hlavní má mít osm a přední pět megapixelů. Smartphone by měl pohánět procesor Intel, o který se zde jedná konkrétně zatím nevíme. Operačním systémem nové Nokie by měl být podle všeho Android 6.0 Marshmallow. Nokia po vzoru konkurenčních značek vyvíjí vlastní launcher pojmenovaný Z, a tak se očekává, že bude přítomen i v chystaném modelu.

Kdy se tento telefon objeví na trhu zatím není stále jasné, spekulace však hovoří o předvánočním čase..

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0