Turing Phone

20. 03. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
TuringPhoneSide

Turing Phone

Pokud toužíte po nějakém neobvyklém mobilním telefonu, určitě také uvažujte o koupi novinky s názvem Turing Phone. Již na první pohled se jedná o dosti netypický chytrý telefon, jehož design je zkrátka neobvyklý a to dost ještě méně obvyklá jeho samotná výbava založená na maximálním zachováním soukromí pro uživatele.

Díky velkému zaměření na prevenci proti útokům na uživatele a samotný obsah telefonu i v aplikacích, ke kterým je telefon připojen, je u Turing Phone hodně věcí jinak a je poněkud znát absence klasických konektorů. Konkrétně chybí konektor na připojení sluchátek a USB konektor je zde nahrazený magnetický konektorem, který můžeme spatřit na modelech notebooků společnosti Apple. Zmíněný konektor slouží pouze k nabíjení akumulátoru v přístroji. Důvodem pro absenci konektoru microUSB je jeho snadná napadnutelnost, pro potenciálního zázníka to ovšem může být příliš komplikovaný ústupek. Společnost Turing Robotic Industries, která tento smartphone vyrábí vyvinula unikátní vlastní způsob zabezpečení s názvem Turing Imitation Key, konkrétně se jedná o decentralizované řešení, které k šifrování dat v interních aplikacích telefonu a při komunikaci skrze šifrované aplikace od výrobce používá vlastní privátní klíč daného smarpthonu. K zabezpečení také přispívá přítomnost čtečky otisků prstů. Tento chytrý telefon pohání operační systém Android 5.1 a srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 a nechybí ani 3GB RAM. Fotoaparát disponuje rozlišením 13 megapixelů. Baterie dosahuje ke kapacitě 3000 mAh a najdeme zde i přítomnost LTE. Displej s úhlopříčkou 5,5 palce má Full HD rozlišení.

Na trhu budou k dispozici tři varianty, které se budou lišit velikostí interní paměti. Nejmenší je 16 GB varianta za cenu okolo 15 tisíc korun, 64 GB varianta za 17 tisíc a 128GB okolo 21 tisíc korun.

 

 

 

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0