Tomb Rider 2

14. 12. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
1446318100_tomb-raider-ii-dlya-android

Tomb Rider 2

Dneska se podíváme na hru, kterou hodně z vás jistě zná, a mnozí jste jistě už hráli. Proč tedy o ní psát? Ti, co se s ní měly možnost setkat, tak určitě na počítači, nebo na jedné z konzolí. Hra ale znovu vychází a to v našich obchodech s aplikacemi na našich dotykových kamarádech.

Jedná se tedy o hru ze slavné série Tomb Rider, přesněji její druhý díl. Je to Tomb Rider tak, tak jak ho známe, sympatická hrdinka s velkými přednostmi a dvěma kolty u pasu, která se nebojí vykročit vstříc dobrodružství. Grafická stránka hry zůstává nepozměněna a je to dobře. Hra se i dnes graficky nemá za co stydět a alespoň vám pohled na ni vyvolá nejednu nostalgickou vzpomínku. Další na řadě je ovládání. To je jako vše ostatní také nepozměněno. U tohoto prvku si ale autoři měli dát tu práci a přizpůsobit ho dotykovým zařízením. Ne že by bylo ovládání uděláno nějak chaoticky, ale jak jsem zmiňoval, neliší se nijak od své počítačo/konzolové verze, tedy je sice velmi detailní a můžete s hlavní hrdinkou Larou udělat sebepřesnější pohyb, ale na úkor vysokému množství tlačítek a celkové složitosti, která dělala problém mnohým i na původní verzi, natož pak na malém dotykovém displeji.

Photo-2014-12-10-13-38-42

Má tedy smysl pořizovat si tuto hru? Pokud si chcete zavzpomínat na staré dobré časy, tak ano. Pokud si chcete vyzkoušet, jak se dříve hrály hry, ano. Pokud si ovšem chcete zahrát titul, který spustíte, během dvou minut plně pochopíte mechanismy hry a pak jen spokojeně hrajete, vyhněte se hře Tomb Rider 2 velkým obloukem.

Je velice těžké dávat takovéto hře hodnocení. Co by správně mělo být hodnoceno, hra samotná, která už vyšla před neuvěřitelnými osmnácti lety, nebo kvalita jejího převedení na platformu android/iOS? Sám nevím, a proto udělám výjimku a bodového ohodnocení se tentokrát nedočkáte.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0