Tipy na 7 neobyčejných aplikací z Google Play Store

03. 07. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
Tipy na 7 neobyčejných aplikací z Google Play Store

V tomto výběru najdete jak známé, profláknuté aplikace, které má ve svém chytrém telefonu nainstalované skoro každý, tak i dosud téměř neobjevené, čekající na stáhnutí od lidí. Nejedná se však o výběr top sedmi nejlepších, ale zato nejužitečnějších, či těch povedenějších. Ke každé aplikaci je přiřazen podrobný popis, cena nebo potřebná úroveň gramotnosti uživatele. Většinou jsou ale zdarma, protože věřte tomu, nebo ne, i mezi aplikacemi uvolněnými volně ke stažení se dají najít opravdové skvosty. Do výběru jsem zařadil také několik her, možná z části proto, že ty se samozřejmě rovněž dobře hodí pro zkrácení dlouhé chvíle, ale především z důvodu jejich oblíbenosti.

  1. Timely

Je malej, ale šikovnej. Takhle by se dal pár slovy popsat Timely. Patří k aplikacím, které využijete o trochu více, než běžné hry nebo jiné budíky. Ano, jedná se vlastně o budík, ovšem umí spoustu jiných s časem spojených věcí. Timely je dobrý například ke stopování času, a to jako stopek nebo časovače, umístění widgetu s hodinami, či prostého nastavení budíku. Tvůrci ho uvolnili zdarma ke stažení, a to i přesto, že má velmi přívětivé, krásně designované prostředí. Timely se jeví skvělou volbou, jak nahradit obyčejnou aplikaci budíku.

header

  1. Hry od Telltale

Ať už zvolíte jakoukoli, jisté bude, že neprohloupíte. Telltale hry jsou známé svým brilantně vyprávěným příběhem a skvěle napsanými postavami, navíc se zdají být poměrně nenáročné, takže je utáhne prakticky jakýkoli smartphone. A jaké to vůbec jsou? Mluvím tu o takových, jako je například The Walking Dead, Wolf Among Us nebo nedávno vyšlé Game of Thrones. První epizodu všech jmenovaných her si sice můžete stáhnout zdarma, další z pěti částí se ale dokupují. Stojí pouze necelé dvě stovky, což možná na hru zní jako trochu moc, avšak za tu cenu se to vyplatí. Dají se stáhnout také na zařízení s iOS, tedy iPhony či iPady. Nevýhodou těchto her je třeba jejich velikost, která dělá něco kolem pěti set megabajtů.

image

  1. Noom Coach: Weight Loss Plan

Jedna z mála aplikací na hubnutí, díky které opravdu zhubnete. Postupem času v aplikaci levelujete a váš postup určuje kupříkladu to, že za den ujdete minimálně sedm set metrů, uděláte dvacet leh sedů nebo sníte pouze tři jídla. V aplikaci si navíc můžete sestavovat bohatý jídelníček z dostupných zdravých jídel. Další výhodou pak je, že za něj nemusíte vůbec platit – je zadarmo. Přestaňte tedy plakat kvůli váze, pokud s ní máte problémy, a začněte s tím něco dělat pomocí Nooma Coache. Sám jsem ji na měsíc vyzkoušel a výsledky nebyly špatné.

splash_coaching

  1. Dolphin Browser

Padá vám váš Google Chrome nebo Opera a jste nespokojeni se stavem této aplikace? Pak si stáhněte vůbec nejoblíbenější mobilní prohlížeč Doplhin Browser, protože je to bez nadsázky asi nejlepší prohlížeč pro smartphony. Výhodu oproti jiným prohlížečům představuje to, že Delfín podporuje flash, takže pohodlně přehraje videa na YouTube nebo jiné adrese. Hry sice nespustí, ale jinak podporuje i gify. Dá se také ovládat pomocí jednoduchých gest, které můžou otevřít a zavřít novou kartu, zadat často hledanou adresu a mnohem více. Dolphin jsem si tak oblíbil, že ostatní prohlížeče s klidem mažu. Má velmi intuitivní prostředí, a stejně jako předešlé aplikace nic nestojí.

dolphin_browser

  1. Evernote

Další aplikace má tentokrát ve znaku slona a je to pracovní prostředí, používané k ukládání a sdílení poznámek, vlastních nápadů nebo fotografií. Využije ho každý, kdo alespoň jednou v práci potřeboval něco zapsat, ale zrovna u sebe neměl zápisník. Základní verze zdarma obsahuje mimo jiné funkci, která po vyfocení něčeho, na čem je napsané color (barva anglicky) grey automaticky uloží vaši poznámku pod označenou barvou. Premiová verze, nabízející více funkcí, stojí 40 euro za rok, ale myslím, že se při práci obejdete i bez ní.

evernote

  1. Endomondo

Předposlední aplikací výběru se stalo Endomondo s podtitulem Běh, Cyklistika, Chůze. Od Noom Coache se liší tím, že přesně nestanovuje cíl, abyste zhubli. Přesto je však vaším osobním trenérem, co se uvedených aktivit týče. Kromě běžných funkcí se také dají sdílet příspěvky s ostatními uživateli, což sice není moc k užitku, ale potěší to všechny příznivce sociálních sítí. Vyberete si nějakou z nabízených aktivit, a Endomondo vám pak soustředěně měří tepovou frekvenci, průměrnou rychlost, spálené kalorie, maximální srdeční tep, vzdálenost a podobně. Vybíráte si rovněž z tak zvaných Workoutů, u kterých musíte buď překonat svůj rekord, nebo zajít, zaběhnout či zajezdit určitý počet kilometrů za určitý čas.

Behani-Endomondo

  1. Jízdní řády IDOS

Pro člověka, jezdící každý den velké vzdálenosti vlakem, nebo autobusem, se tato appka zdá být ideální. Bez zbytečného chození na počítač díky ní můžete snadno zjistit, kdy vám to zrovna jede. Zobrazuje ucelený seznam dostupných spojů vlakové a autobusové dopravy. Stejně jako všechny ostatní aplikace tohoto výběru, i tato nic nestojí, a nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní.

00340l

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0