Tinder

29. 12. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
o-TINDER-APP-facebook

Mobilní aplikace Tinder je svým způsobem revoluce v poznávání nových přátel, popřípadě životních partnerů. Dá se brát jako speciální sociální síť, na které si podle fotografií na profilu vyberete člověka, s kterým chcete komunikovat. Po nainstalování aplikace je vyžadováno přihlášení přes účet Facebooku. K tomuto způsobu není žádná alternativa, důvodem je zabránění vytváření falešných profilů, jak tomu bývá zvykem u projektů s touto tématikou. Po přihlášení se objeví tabulka, ve které je možné vybrat, jaké informace se budou na profilu zobrazovat. Stejně tak je třeba vybrat minimálně jednu fotografii z alb na Facebooku – maximum je pět. Tinder na profilu Facebooku nezveřejňuje žádné příspěvky, není se tak třeba obávat nechtěného spamu. Propojit jde také účet Instagramu.

Princip, na kterém aplikace funguje, je skutečně jednoduchý. Povinností pro její funkčnost je povolení k sledování polohy. Podle nastavené vzdálenosti a pohlaví v profilu se poté zobrazují osoby v okolí používající Tinder. Klikáním na srdce nebo křížek se pak uživatel vždy rozhodne, zda ho osoba v okolí zaujala či nikoliv (alternativou je přetahování  – swapování fotografie do stran a to: líbí doprava, nelíbí doleva). Pokud jsou sympatie vzájemné, aplikace zobrazí shodu. S takovými lidmi je poté možnost komunikovat pomocí chatu aplikace. Není to však podmínkou, osoby se pouze zaznamenají a je jen na jednotlivcích zda se seznámí či neseznámí. Bez vzájemných sympatií nelze nikoho kontaktovat, stejně tak prohlížet profily zamítnutých.0001Prvotní verze aplikace byla představena v roce 2013. V témže roce také získala ocenění „Best new Startup of 2013“. Z počátku našla uplatnění zejména na amerických univerzitách, kde ji studenti využívali právě k seznámení se svými spolužáky. Postupně se však rozšířila prakticky do celého světa. Na našem území začal být Tinder výrazněji používán v roce 2014. Rozmach však trvá dodnes.

Oficiální aplikace je dostupná pro mobilní zařízení platformy Android a iOS. V případě Windows Phone existuje alternativní verze nazvaná 6tin fungující na naprosto stejném principu. Obě aplikace jsou plně kompatibilní.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0