TeamViewer – vzdálené ovládání počítače

01. 11. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
teamviewer

TeamViewer je aplikace umožňující vzdálené ovládání počítače a sdílení souborů, pomocí mobilního telefonu, tabletu, nebo dalšího počítače. K tomu je zapotřebí mít aplikaci nainstalovanou na obou zařízeních. Aplikace má mnoho využití, ať už vyřešení problému s počítačem kamaráda, spolupráce na pracovních či jiných projektech, správa serveru, nebo jen pro domácí užití, jako například dálkové ovládání přehrávače. Software je pro nekomerční užití zdarma.

V tomto návodu si ukážeme, jak ovládat počítač skrz mobilní aplikaci. První podmínkou pro připojení je spuštění programu na počítači, ke kterému se chceme připojit. Software automaticky vygeneruje ID a heslo. Stejné údaje je nutné zadat i do spuštěné aplikace na mobilním zařízení. Během pár vteřin by měla být zahájena relace.01
wp_ss_20151030_0002Screenshot_2015-11-01-17-59-31Na displeji se zobrazí přesně to, co je zobrazeno na monitoru ovládaného zařízení. Pomocí pohybu po displeji tak ovládáme kurzor, kliknutí na displej funguje stejně jako kliknutí myší. (Aplikace pro Android mimo možnosti využití kurzoru nabízí také ovládání dotykem. Hlavním rozdílem je, že pokud zvolíme ovládání pomocí kurzoru myši, musíme vždy kurzorem najet na místo, kam chceme kliknout, při ovládání dotykem můžeme postupovat stejně jako při klasickém ovládání dotykových zařízení.). V dolní liště zařízení jsou tři ikony. Úplně vlevo je ikona značící klávesnici, po její aktivaci se zobrazí klasická virtuální klávesnice telefonu. Ikona klávesnice se změnila v ikonu speciálních znaků. Po kliknutí vyjede možnost dalších kláves jako je např. esc, shift, alt… Po dalším kliknutí na ikonu se zobrazí třetí možnost a to funkční klávesy F1-F12 a další.  (Zařízení s Androidem nabízí rovnou rozšířenou klávesnici.)
wp_ss_20151030_0007Screenshot_2015-11-01-18-01-24
Druhé tlačítko s ikonou letícího okna známého jako označení pro Windows umožní mimo jiné přístup do nabídky start (popřípadě metra) a známou zkratku ctrl+alt+delete. Poslední ikonou je křížek, ten značí ukončení celé relace a tím přerušení spojení. Na pravém konci pravé lišty jsou ještě další možnosti, které nabídnou přístup do nastavení. V něm j možné přizpůsobit kvalitu přenosu, rozlišení obrazovky a lze zde najít další gesta pro ovládání přenosu.wp_ss_20151030_0004Screenshot_2015-11-01-18-01-17Při častém připojování k více zařízením je zde možnost registrace a ukládání jednotlivých ID a hesel, což ještě více usnadní jednotlivá připojení.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0