Stále jsem zde – Nokia 2520

22. 01. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
nokia-lumia-2520-battery-cover

Svým způsobem se tímto představením vracíme o rok a půl zpět, konkrétně do července roku 2014, kdy na trh vstoupil zatím jediný tablet od společnosti Nokia. Společnost tímto tahem chtěla vyzkoušet, jak zareaguje zákaznický segment trhu, který se specializuje na tablety. Bohužel, další tablet již vydán nebyl. My si alespoň řekneme něco o tom jediném, který se stále dá zakoupit ve velkém počtu obchodů.

 

Nokia 2520 je zatím první a možná i poslední tablet od společnosti Nokia. Jedná se o elegantní a stylový tablet o velikosti 10.1″, který disponuje displejem s rozlišením Full HD ( 1 920 x 1 080 obrázkových pixelů). Velký displej s kvalitním rozlišením přispívají k lepší práci a zábavě, které budete spolu s ním prožívat. Displej má i funkci vícedotykového ovládání, což uvítáte zejména při úpravě a prohlížení fotek a nebo při pročítání článků na internetu. Mezi další velké úlohy tabletu a jeho zobrazení patří funkce hraní her, které potřebují lepší grafické zobrazení, to zařizuje výkonná grafická karta zabudovaná na základní desce přístroje. Nokia 2520 je vyzbrojena čtyřjádrovým procesorem pracujícím na frekvenci 2,2 GHz, který je doplňován velkou operační pamětí s velikostí 2GB. Uživatelská interní paměť je k dispozici ve velikosti 32 GB, tudíž se tedy nemusíte bát o nedostatek místa pro ukládání skladeb a filmů. Vaši jistotu ještě obohatí fakt, že tablet podporuje a má slot na paměťové karty MicroSDHC. Tablet se bezproblémově připojí k internetu pomocí wifi a zajisté potenciální kupce tabletu ocení i slot na SIM karty. Zde nechybí podpora nejrychlejší sítě LTE.

„Desítkový“ tablet běží na rychlém operačním systému Windows RT. Můžete jej tedy použít jak na různé pracovní povinnosti a pokud k němu přikoupíte i  dokovací stanici se sekundární baterií a klávesnicí, stane se Vaším oblíbeným společníkem nejen na cesty, ale i třeba do kanceláře. Dalším plusovým aspektem tohoto tabletu je dlouhá výdrž baterie, což oceníte především na již zmíněných cestách. Tablet má klasické klasické rozměry s nízkou tloušťkou, která čítá 8,9 mm a díky jeho poměrně nízké hmotnosti 615 gramů se i snadno přenáší.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0