Srovnaní platforem – Windows Phone, Android a iOS

16. 02. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Srovnaní platforem - Windows Phone, Android a iOS

Operační systém a to jak počítače nebo notebooku, tak i mobilního telefonu je jeden z hlavních parametrů, díky kterému si uživatel může vybírat z celé řady telefonů, o který má zájem. V dnešní době se jedná o prakticky základní věc, díky které si můžete svobodně zvolit svůj operační systém a to v závislosti na okolnostech, ale také na tom, na jaký mobilní operační systém jste již nějakou dobu navyknutí, nebo pokud chcete například změnu.

Jsou zde prakticky jenom tři možnosti, které se nám v této situaci nabízí – jedná se o mobilní operační systém Windows Phone, Android nebo jablečný iOS. Je potřeba si rovnou uvědomit, že se jedná o základní vlastnost a parametr samotného mobilního telefonu, což rozhodně hraje velkou roli při samotném výběru nového mobilního telefonu.

V tomto článku bychom měli udělat srovnání těchto tří operačních systémů pro mobilní telefony, nicméně článek by byl dlouhý a postupně by se stal bohužel nepřehledným. Rozhodli jsme se tedy připravit malou sérii článků na téma srovnání platforem pro mobilní telefony, kde Vám budeme postupně představovat všechny tři operační systémy, které si pro svůj mobilní telefon můžete pořídit a jakou cestou se následně vydáte je již pouze a jenom na vašem rozhodnutí, což je skvělá věc, kterou pouze a jenom vy sami ovlivníte.

Již v dalším článku se tedy společně podíváme na operační systém pro mobilní telefony s názvem Windows Phone, Android nebo oblíbený v uvozovkách jablečný systém iOS.

Všechny tyto platformy si postupně detailněji představíme, což bude mít za následek všeobecný přehled o kladech, ale také i záporech jednotlivých operačních systémů, které jsou v dnešní době k dispozici a které si pochopitelně i vy můžete zcela svobodně pořídit a začít používat.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0