Spuštění Androidu na Vašem počítači

31. 03. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
Virtualbox_logo

Zaujala Vás někdy nějaká mobilní aplikace, či hra natolik, že jste si řekli, že ji chcete spustit i na svém počítači, ale nevěděli jste jak na to? Řešení je jednoduché – VIRTUALIZACE.

Jednou z možností je použití VirtualBoxu od společnosti Oracle. Což je specializovaný software k virtualizaci určený, stáhnout si ho můžete na jejich webových stránkách. Dalším nezbytným krokem je stažení ISO obrazu operačního systému Androidu, který je k dispozici zde (celý postup platí pro všechny operační systémy, nejen pro Android).

Po stažení obou soborů a dokončení instalace VirtualBoxu, se program spustí. Objeví se jednoduché okno s několika možnosti. Nejprve je nutné vytvořit novou virtuální jednotku kliknutím na „New“ označeném modrou hvězdou. Tím se dostanete do dalšího dialogového okna, kde je třeba zvolit typ operačního systému, jenž chceš virtualizovat. Nejprve je nutné zadat název jednotky, který záleží jen na vás (například Android), dále pak kliknout na vybraný OS, Android v nabídce nenajdete, proto je třeba zvolit možnost „Other“ a kliknout na „Next“. Nyní přichází na řadu přiřazení operační paměti, kterou bude moct systém využít, velikost je zcela na vás, ale pro správnou funkčnost doporučuji minimálně 1024MB. Jako další je třeba zvolit velikost disku, neboli interní paměť virtuálního zařízení, velikost je opět na vás, měla by se však pohybovat minimálně v rozmezí standardních velikostí interní paměti mobilních zařízení.001Nyní je virtuální jednotka vytvořena, pomocí kliknutí na ikonu zelené šipky s označením „Start“ začne virtualizace, budete vyzváni k otevření ISO obrazu, který najdete v závislosti na nastavení webového prohlížeče (pravděpodobně ve stažených souborech). Kliknutím na „start“ se spustí systém, zvolte první možnost – spuštění bez instalace. Nyní začne Android bootovat.002Poté se spustí Android samotný, dále je postup stejný jako u každého mobilního zařízení, nastavíte jazyk, připojení, přihlásíte se pomocí účtu Google a jste připraveni začít používat Android na vašem počítači.003S podobným řešením přišel i Microsoft, ve svých počítačových Windows 10. Kde si můžete podporované mobilní hry i aplikace stáhnout po registraci ve Store.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0