SONY Z5 – další elegán do rodiny SONY Z

25. 10. 2015 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
Sony_Xperia_Z5_compared_review_81

Řada „Z“ společnosti SONY se rozrůstá o další kousky, tentokrát se jedná o modely s označením „Z5“ a „Z5 Compact“. My si představíme první zmiňovaný.

Představení

Pokud jste se řadou Z od společnosti SONY stále nesetkali a nebo jí zkrátka neznáte, je to velká chyba. „Zetka“ se totiž pyšní elegantním vzhledem a zvýšenou odolností proti prachu a vodě. Telefony jsou osazeny sklem a kvalitním plastem, Z5 je v tomto případě výjimkou. Ačkoliv tento model již nevypadá tak lákavě díky absenci již zmiňovaného skla jako předchozí modely s označením Z1-Z3 i tak na Vás udělá dojem. Ani zde ale výrobce nezapomněl na kovový rám, který je v případě černé kombinace barev telefonu snadno zaměnitelný s plastem. Výrobce si u modelu Z5 potrpěl na lepší odolnosti vůči prachu a vodě, což potvrdili i tovární testy – telefon je schopný vydržet pod vodou 30 minut ve hloubce 1,5 metru.

Výbava

Jestli je něco, na co jsme u modelů řady Z zvyklí, je to kvalitní fotoaparát. Pětka disponuje 23mpx fotoaparátem na zadní a 5mpx na přední straně. Nemusíte se tedy bát, že Vaše fotografie nebudou stát za nic. Displej je zde pětipalcový s příjemným rozlišením 1920 x 1080 px. Z5 běží na plynulém androidu 5.1 Lollipop a pohání ji osmijádrový procesor a 3GB RAM. Telefon je představen ve více variantách, samozřejmě nechybí ani varianta Z5 Compact, Z5 Premium ( na trhu od listopadu 2015) a také Z5 Dual Sim.

Hodnocení

Vlajková loď společnosti SONY v říjnu opustila přístav a vyplula na dalekou cestu do prodejen s mobilními telefony. Zatím si její prodej vede průměrně, ale vzhledem k tomu, že se blíží Vánoce, očekává se stále větší zájem o tento model. Mínusem tohoto telefonu je design – materiál, ze kterého je kryt telefonu vyroben zde působí „levně“. Naopak pokud bychom měli vyzdvihnout to, co je na telefonu nejlepší, je to bezesporu fotoaparát.

Za nás SONY Z5 hodnotíme 8 body z celkových možných 10.

Cena tohoto telefonu začíná na 20 tisících korun (Dual Sim od 21 tisíc korun).

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0