Sony Xperia Z5 Premium

08. 05. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
sony_xperia_z5_platinum_12_crop

Sony Xperia Z5 Premium

Smartphone Sony Xperia Z5 Premium byl oficiálně uveden na trh s chytrými telefony na podzim loňského roku a stal se jedním z nejprodávanějších telefonů na trhu. Snad jediným mínusem ve správné funkčnosti tohoto telefonu byla neschopnost starší verze systému Android lépe komunikovat s displejem, který disponuje 4K rozlišením, což aktualizací na novější verzi tohoto operačního systému, bylo opraveno. Jaký je vůbec premiant Z5? 

Z5 Premium byl uveden, jak už bylo řečeno, na podzim loňského roku a to na veletrhu IFA. Jedná se o nejvybavenější smartphone modelové řady Xperia Z5 a i po více jak půlroku od zahájení prodeje tohoto špičkového telefonu stále více stoupá jeho oblíbenost. Sony Xperia Z5 Premium je vyzbrojen špičkovým displejem s 4K rozlišením o velikosti pět a půl palce. Displej se vyznačuje neobyčejnou ostrostí a to především až po aktualizaci na Android 6.0. Displej typu IPS má také velmi dobrou čitelnost na přímém slunci. Telefon je jeden ze špičkových telefonů představenách v loňském roce a tomu odpovídá i jeho výborná výbava. Pohání jej procesor Snapdragon 810 a 3 GB RAM a běží na nejnovějším systému Android. Nechybí moderní funkce jako NFC a LTE a je tu i slot na microSD karty, kterými rozšíříte uživatelskou paměť. Přítomna je zde i čtečka otisků prstů, která je schovaná v bočním vypínacím tlačítku. Krasavec s pro Xperia modelovou řadu typicky ostře zahnutými rohy může nabídnout hlavní fotoaparát s rozlišením 23 megapixelů. Celkově fotí slušně, jenže ve srovnání s těmi nejlepšími soupeři je to trochu zklamání. Přední selfie kamerka nabízí pět megapixelů.

Sony Xperia Z5 Premium je telefon, který nabízí plusy v podobě špičkového displeje, spolehlivého a vysokého výkonu, dobrého fotoaparátu a také výborně zpracovanou konstrukci. Mezi mínusy řadíme především cenu, která přesahuje mírně hranici dvaadvaceti tisíc korun, za které si dnes pořídíte i lepší smartphone. 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0