Snapchat – sekundové sdílení fotografií

26. 04. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
0002

Snapchat je aplikace vyvinutá američany Evanem Spiegelem, Bobbym Murphym, Reggiem Brownem, pochází z roku 2011. Jejím úkolem je sdílení fotografií mezi zařízeními. Ne však tím klasickým známým způsobem.

Princip užívání je však velice jednoduchý. Uživatel vyfotografuje snímek a pošle ho svým přátelům, kteří taktéž využívají služeb aplikace. Ti musí zprávu o přijaté fotografii podržet, aby se zobrazila po dobu, kterou odesílatel stanoví. Některé z fotografií lze i uložit do paměti zařízení. Do snímku lze napsat libovolný vzkaz, pomocí speciálního nástroje, je zde také štětec, díky němuž můžete přidat kreslené poznámky. Přejetím po fotografii do stran (swapováním) můžete také použít barevné filtry a smajlíky.

Aplikace nemá žádné menu, všechny volby a možnosti jsou dostupné ihned po jejím spuštění v režimu fotoaparátu. V dolních rozích najdete upozornění na nové snapy a také zprávy, které vám byly zaslány. Po vytvoření fotografie, naleznete v levém rohu dole volby pro nastavení délky snapu a ikonu pro jeho uložení, v pravém horním rohu pak možnosti pro speciální úpravy popsané výše. V pravém dolním rohy se pak nachází ikona pro odeslání. Uprostřed pod ikonou ducha naleznete přehled o seznamu přátel a možnosti pro přidání nových.

V průběhu dubna 2016 byla představena nová vlastnost – vyměňování obličejů mezi postavami, nejen těch co zrovna stojí před objektivem, ale i výběrem z galerie. Funkce je založena na principu aplikace MSQRD, která je pro Snapchat velkým konkurentem.

Snapchat můžete používat na dotykových zařízeních s operačními systémy Android a iOS. Neoficiální aplikace byla dostupná i pro Windows Phone, Microsoft je však všechny zakázal a oficiální klient prozatím není k dispozici. Využití aplikace je zejména při zasílání fotografií, které nechcete, aby si mohl někdo stáhnout a uložit do telefonu, nebo je chcete sdílet jen jednorázově a nezaplňovat jimi cloudová úložiště.0001

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0