SMS jízdenka

25. 02. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

Pokud jste někdy vyrazili na cesty po větších městech České republiky, jistě jste během nich využili služeb městské hromadné dopravy usnadňující nejen pobyt v nich, ale i zvyšující dostupnost okrajových částí. Pro takové cestování je nezbytně nutné zakoupení lístku. Ty se již nějakou dobu nevyskytují pouze v tištěné podobě. V posledních letech došlo k výraznému rozšíření takzvaných SMS jízdenek. Tedy kuponu do MHD zakoupeného pomocí mobilního telefonu.

Klasický tištěný lístek je možné zakoupit tradičně v různých trafikách, či u řidiče přímo v MHD. V trafikách je však prodej omezen pouze po pracovní dobu, u řidiče je cena lístku navýšena o příplatek. Na frekventovanějších zastávkách (jako je například vlakové, či autobusové nádraží), bývají k dispozici samoobslužné automaty, ty nejsou omezené ani časově, ani navýšenou cenou, v některých se dá dokonce platit i bezkontaktní kartou. Stále jsou zde však „hluchá“ místa, kde problém řeší právě pouze SMS jízdenka. Právě v tuto chvíli by se vám mohla hodit dnešní aplikace.

Provedení aplikace je naprosto jednoduché. Ihned po otevření se dostanete k výchozímu městu, rolováním do stran lze mezi městy přepínat. K dispozici jsou zde jízdenky pro Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň, České Budějovice, Ústí nad Labem, Liberec, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Karlovy Vary a Zlín. V každém z měst jsou v nabídce lístky na jinou časovou dobu – podle tarifu každého z nich. Standardem bývá dvaceti minutový lístek, hodinový lístek a dvaceti čtyř hodinový lístek. Po kliknutí na zvolený tarif bude aplikace automaticky přesměrována do SMS zpráv spolu s příslušným kódem lístku. Ten je třeba odeslat. Do pár minut by měla přijít potvrzovací SMS s informaci o době platnosti lístku a jeho ID. U každého z nich je také možnost zaslání duplikátu – o ten je třeba zažádat v případě nechtěného smazání potvrzovací SMS. Cena za jeho zaslání jsou tři koruny.02Malou nevýhodou aplikace je možnost zakoupení pouze nezvýhodněných tiketů. Není je tak výhodné využívat dětmi, či občany se ZTP. Popisovaná aplikace je k dispozici pouze pro zařízení s Windows Phone, existuje však spousta alternativ i pro Android, nebo iOS.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0