Šibenice – zpět do dětských let

19. 05. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

Příchod chytrých mobilních telefonů a dalších dotykových zařízení znamená bezpochyby velký krok kupředu, nejen že nám usnadňují náš každodenní život, ale také opět snižují počet přístrojů, které bychom jinak u sebe museli nosit. Ale nejsou zde jen pro praktické využití, přináší také zcela nové možnosti v oblasti zábavy. Aplikace, kterou dnes představím, jistě zaujme všechny ty, kteří své smartphony a tablety používají pro zkrácení dlouhé chvíle, či zpestření dne.

Jedná se o digitální verzi hry šibenice, jinak řečeno oběšenec. Těžko se mezi čtenáři najde někdo, kdo by ji nikdy nehrál, nebo se s ní alespoň nesetkal, zejména pak ve školních lavicích. Berte to tak z části také jako výpravu do minulosti. Princip je úplně stejný, jako u „papírové“ verze. Účelem je uhodnout slovo, nebo slovní spojení, které se skrývá za naznačeným počtem písmen. Hráč postupně hádá jednotlivá písmena, za každé neuhodnuté se pak postaví jedna část šibenice a následně i postava na ní.

Slova jsou automaticky generována zařízením. Můžete si vybrat hned z několika jazyků, mezi nimi samozřejmě angličtina, španělština, italština, dánština, polština a další. Nás ovšem bude zajímat zejména naše rodná čeština. Po výběru jazyka si můžete zvolit buď jednotlivá témata, (v případě českého jazyka) jména, města České Republiky, země světa, zvířata, nebo kombinaci všech.

Ve slově je vždy vyznačeno právě jedno písmeno, které slouží jako lehká nápověda. Pod ním se pak nachází výběr písmen, která by se v něm mohla vyskytovat, což opět celou situaci usnadňuje. V případně uhodnutí přichází na řadu další slovo, pokud neuhodnete, zobrazí se obrazovka se správným řešením a také statistika úspěšnosti.

02

Hra je dostupná pro dotyková zařízení pracující pod mobilním operačním systémem Android. V různých jiných provedeních pak i pro iOS a Windows Phone (Windows 10 mobile).

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0