SanDisk dal světu 11,1 bilionu gigabitů v SD kartách

10. 08. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
SanDisk dal světu 11,1 bilionu gigabitů v SD kartách

V dnešním článku si společně ukážeme jednu hodně zajímavou a převratnou americkou společnost s názvem SanDisk, kterou již podle tohoto názvu budete všichni překvapivě znát a je dost možné, že i Vy právě doma máte nějaký z jejich produktů.

Tato společnost v nedávné době oslavila desetileté výročí od svého založení a vzniku, což si rozhodně zasloužilo skvělou příležitost k něčemu novému a představení nového produktu a také pro ukázání pár statistik z její doby používání.

Jedná se tedy o společnost s názvem SanDisk, která přišla na svět právě 13. července 2015 s tímto názvem, který je pro jednou vryje do paměti nás všech. Dá se říci, že tato společnost je je největším gigantem co se týče výroby SD a microCD karet na celém světě.

SanDisk vyrobil za posledních deset let více jak dvě miliardy microSD karet o celkové kapacitě více jak 11,103 bilionů megabitů. Toto je vhodné číslo pro malou statistiku, kterousi zde společně ukážeme a celou tuto poměrně hodně krásnou sumu si přepočítáme.

clanky-naplnelevne

Přepočteno na obyvatele dala společnost s názvem SanDisk 100 MB každému uživateli, který kdy žil na planetě zemi (včetně jeskynních lidí). SanDisk začínal s kapacitou 32 megabitů a letos na konferenci s názvem MWC představil svoji novinku v podobě 200GB microSD karty, což je neskutečná novina hlavně pro všechny fotografy.

Dá se říci, že statisticky vyrobí SanDisk 6,34 microSD karet každou vteřinu a z vyrobených 2 miliard karet by bylo možné při poskládání je za sebe vytvořit řadu, která by byla 30 tisíc kilometrů dlouhá.

Jedná se tedy o společnost, kterou budete zcela jistě všichni znát a hlavně je hodně pravděpodobné, že i nějaký jejich produkt budete mít právě doma ve svém mobilním telefonu, nebo klidně i fotoaparátu.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0