Samsung Gear Fit v praxi

28. 11. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
fit_main_img_1

Je tomu více jak půl roku, co mám možnost aktivně používat nositelnou elektroniku, v podobě chytrého náramku Gear Fit od společnosti Samsung. V tomto článku se zaměříme na mé zkušenosti s náramkem.

Vše začíná koupí. V tomhle ohledu je Gear Fit přijatelný a s cenovkou okolo tří tisíc korun se řadí spíše mezi ty levnější. V čem ale pro většinu lidí není přijatelný, že jde oficiálně spojit jen se zařízeními Samsung a to jen s nejvyššími modely.

Já jsem měl možnost ho testovat s telefony Samsung Galaxy S4 a S6. U obou modelů fungovalo spojení bez problému a nijak se funkčně nelišilo. Abych mohl vůbec Gear Fit připojit, musel jsem nejprve stáhnout aplikaci, přes kterou jsem pak samotný náramek spojil a následně nastavil podle svých představ. Je pravda, že nastavování není příliš podrobné, tedy nějaké pokročilejší volby zde nečekejte. Ovšem je velmi intuitivní a i méně technicky zdatní jistě dovedou tuto nositelnost rozchodit.

Teď se ale pojďme podívat na tu hlavní věc, tedy funkčnost. Co vše dokáže? Tak samozřejmě ukazuje čas, počítá kroky, může posloužit jako stopky nebo časovač, zvládne monitorovat spánek, změřit tep a to hlavní, zobrazit notifikace. Odvážil bych se říci, že využijete (stejně jako já) jen dvě funkce, čas a notifikace. Je sice hezké, že vám dokáže například změřit tep, ale nesmíte se při tom ani hnout a trvá to třikrát déle, než byste si ho zvládli změřit sami, takže co se využitelnosti této funkce, není na tom zrovna nejlépe. Co se ale týče notifikací, tedy upozorněních z telefonu, je Gear Fit bez chyby. Sami si nastavíte, od kterých aplikací se vám upozornění zobrazí v nositelnosti a které v mobilním telefonu.

Samsung-Gear-Fit

Jestli se člověku náramek líbí po stránce designu, to si musí každý říct sám. Mně se velmi líbí a to i po stránce držení na ruce a příjemné velikosti. Nikdy se mi třeba nestalo, že by se samovolně rozepnul, nebo by mi vadil při oblékání.

Samsung Gear fit je velmi dobře udělaným náramkem, který splňuje svou funkci na jedničku. Přijatelná cena a kvalitní zpracování jsou jen třešnička na dortu. Váháte s koupí? Neváhejte. Já ho doporučuji všemi deseti.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0