Samsung Galaxy S7 edge – koupit, či nekoupit?

22. 04. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
samsung-galaxy-s7-edge-review-verdict

Samsung Galaxy S7 edge

Letošní velký trhák v podobě Samsungu Galaxy S7 edge je na trhu. Zvažujete, zda jej koupit a utratit tak velký obnos peněz a nebo raději ne? Třeba Vám napovíme my…

Co může Samsung Galaxy S7 edge nabídnout?

Bezmála sto šedesát gramů vážící chytrý telefon spolupracuje s oblíbeným operačním systémem Android 6.0 Marshmallow. K výbornému a bezproblémovému chodu přispívá i přítomnost 4GB RAM a osmijádrový procesor o taktu 3,2 GHz. Displej SUPER AMOLED čítá 5,5 palce a disponuje kvalitním rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů. Telefon má dvanáctimegapixelový fotoaparát, který má funkci natáčet HD videa a také druhý fotoaparát pro pořizování autoportrétů. Uživatelská paměť nabízí přijatelných 32 GB, které jsou samozřejmě rozšířitelné paměťovými kartami až o 200GB. Nechybí zde ani podpora LTE a NFC. Samsung Galaxy S7 edge je odolný. Výrobce zaručuje bezproblémový chod telefonu jak pod vodou tak i v prašném prostředí.

Nejdříve se ovšem nabízí otázka proč koupit?…

Pokud se rozhodujete pro koupi tohoto smartphone, který svou přítomností pokračuje v oblíbené tradiční modelové řadě Galaxy, jednoznačně Vás zaujme design telefonu. S7 edge se výborně drží, není moc těžký a jeho vzhled je velmi lákavý, působí nadřazeně a luxusně. Všemu dobrému přispívá také barva telefonu, kterých je více variant na výběr a zahnuté rohy. Zkrátka je velmi elegantní. Telefonu nechybí ani výborný fotoaparát čítající dvanáct megapixelů s možností ukládat fotografie v RAW formátu. Dalším plusem je přítomnost výborného displeje, zde mluvíme o úhlopříčce 5,5 palce, což je na dnešní dobu určitý ideál. S rozlišením 2 560 x 1 440 obrázkových bodů je to už opravdu velmi dobrý luxus. V neposlední řadě musíme také zmínit baterii a její kapacitu, která dosahuje přijatelných 3 600 mAh.

Proč ale nekoupit?…

Pokud Vás i přes všechny tyto kladně vypsané vlastnosti tohoto telefonu stále drží názor, že telefon byste neměli koupit, určitě k němu přispěje i fakt, že při koupi telefonu utratíte bezmála čtyřiadvacet tisíc korun, což je s ohledem na konkurenční podobné telefony stále dost. Nemá cenu si zde říkat nic o tom, že je telefon určen pro vyšší skupinu klientely, která se nebojí si připlatit, ale i tak je tato cena příliš vysoká. Dalším mínusem telefonu může být paradoxně jeho design a dílenské zpracování, díky jeho lesklému designu si uživatel stále telefon bude otírat díky přibývajícím otiskům prstů. Ačkoliv je to na dnešní dobu zcela normální jev, na někoho může být tento telefon zkrátka moc velký a proto si jej i díky této vlastnosti nemusí koupit.

Za redakci si dovolím jednoznačně s nákupem tohoto telefonu souhlasit. Ačkoliv vydáte ze své peněženky velký obnos peněz, budete ve finále dosti spokojení. S7 edge je zkrátka elegantní a velmi dobře vybavený. Výroba tohoto modelu se v podstatě dá považovat za boj proti konkurenci, konkrétně proti odolným chytrým telefonům z rodiny Sony Xperia. 

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0