Samsung Galaxy A3

11. 04. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
samsung1_7

Samsung Galaxy A3

Během prosince loňského roku představila společnost Samsung další ze svých modelů chytrých telefonů. Novinka s modelovým označením Galaxy A3 se na českém trhu prodává od ledna letošního roku a i po třech měsících svého působení na trhu umí stále zaujmout. Jaké vlastnosti vůbec má?

Smartphone Samsung Galaxy A3 patří, jak už je v názvu samotného telefonu vidět, do rodiny Galaxy, která je nejznámější modelovou rodinou této značky. Tento chytrý telefon šlape na velmi oblíbeném operačním systému Android 5.1.1 Lollipop, který je doplněn nástavbou TouchWiz. Telefon s vámi komunikuje pomocí Super AMOLED displeje o velikosti 4,7 palce s HD rozlišením (1 280×720 pixelů). Zde výrobce odbočil od dnešních tradičních kroků vyrábět velké displeje s co největším rozlišením a vydal se na svou cestu v podobě standardního displeje, který byl nejčastěji používán před třemi – čtyřmi lety. A3 nahrává v podstatě i fakt, že oproti svému předchůdci si polepšil, ten totiž disponoval displejem o velikosti 4,5 palce. Na samotném displeji modelu A3 je výborně vše vidět i na přímém slunci, což ocení každý uživatel tohoto telefonu.

S ohledem na přítomnost menšího displeje můžeme tedy konstatovat, že výrobce vsadil spíše na nenáročné potenciální zákazníky, kteří touží po prémiově vypadajícím kompaktním přístroji. V telefonu je RAM o velikosti 1,5 GB, což také není úplně nejvíc, ale také neurazí. Procesorem telefonu je čtyřjádro Snapdragon 410, který je taktovaný na 1,5 GHz. S ohledem na tyto vlastnosti musí uživatel počítat s mírným zasekáváním při větším počtu otevřených aplikací. Co se týče uživatelské paměti, zde kapacita sahá k 16 GB a je samozřejmě rozšířitelná paměťovými kartami typu Micro SD až do 128 GB. Telefon podporuje nanoSIM, NFC, OTG (On-The-Go) a rychlé datové připojení LTE (všechna pásma využívaná v ČR). Naopak zde chybí čtečka otisků prstů, což je v dnešní době také celkem tradiční komponent. Baterie, která má kapacitu 2 300 mAh bude chtít každou noc nabít, ale své vám určitě také poskytne. Samsung Galaxy A3 také disponuje třináctimegapixelovým fotoaparátem a předním pětimagepixelovým snímačem.

 

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0