Rekola- půjčte si kolo přes mobilní aplikaci

11. 11. 2015 Romana Cenková
[adsr type="horizontal"]
rekolo1

Chcete jezdit po městě na kole, které je pohodlné, stylové, nikdo jej nepřehlédne a jako bonus k němu máte ještě neustálou údržbu? Zkuste REKOLA. „Růžový bikesharing“, tak projekt označují jeho tvůrci. Růžová kola, kterým přibývají uživatelé jsou stále více populární. Jedná se o online aplikaci, díky které si můžete vyhledat, půjčit a následně vrátit „své“ kolo. Všechna Rekola jsou pravidelně udržovaná a mají potřebné bezpečnostní prvky. Jak slibují tvůrci, nebudete mít k žádnému z kol nikdy daleko a s postupným doplňováním růžového vozového parku tak tomu skutečně je.

rekola 3

Aplikace je dostupná pro IOS i pro Android. Její ovládání je velmi jednoduché, takže samotné užívání by nemělo nikomu dělat problémy. Ve svém zařízení si uživatel zobrazí mapu pomoci niž má přehled, kde přesně se které kolo nachází. Poté již jen stačí ke kolu přijít, odemknout jej 6-ti místným kódem a brázdit městem na stylovém city biku. Tato služba je zpoplatněna v podobě členského příspěvku, který je v porovnání s výhodami vskutku bagatelní. Měsíční členství činí 150 Kč, celosezónní 300 Kč a službu lze využít v Praze, Brně, Pardubicích, Hradci králové, Olomouci a Českých Budějovicích. Následné vrácení kola je stejně jednoduché jako jeho půjčení. Po jeho odložení a uzamknutí se jen v aplikaci označí na mapě jeho přesná poloha a můžete odejít.

jm_rekola_03

Ať už Vás láká jezdit městem na kole kvůli radosti z pohybu, drahé MHD nebo protože to je zkrátka „IN“ a zároveň nejste vlastníkem kola, nemáte v plánu kupovat drahý city bike ani chodit na skládku a repasovat starý, Rekola jsou zde jasným řešením. Drobným nedostatkem může být nutnost si ke svému kolu dojít, což znamená, že byť je kolo zdánlivě blízko, mnohdy to vyžaduje projít se k němu pár ulic a to se ne vždy každému časově hodí. I přesto by měl Rekola zkusit každý. Tvůrci pro občasné uživatele zvažují možnost jednorázové výpůjčky, tak doufejme že se jim to povede a vzroste díky tomu počet růžových uživatelů.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0