Recenze – Tvrzené sklo pro mobilní telefony

26. 03. 2016 Romana Cenková
[adsr type="horizontal"]
2

Ruku na srdce. Komu už někdy upadl telefon na zem? Troufáme si říci, že každý s tím má zkušenost. Nemá cenu srovnávat dotykový telefon se starým tlačítkovým, který když upadl, tak se nic nedělo. Nanejvýš se znovu poskládal a fungoval dál. Jen proto se však přece nebudeme vracet zpět v čase a pořizovat staré „tlačítkáče“. Když na zem upadne dotykový telefon, může se stát, že Vám na něm praskne displej. V tom případě nemá cenu se shánět po výměně za nové, protože to cenově vyjde poměrně nevýhodně. Ale to již určitě víte.

V redakci jsme vyzkoušeli tvrzené sklo na mobilní telefon, které je dostupné pro téměř všechny druhy telefonu. My jsme k testování zvolili Samsung Galaxy S4 Mini. Po objednání tvrzeného skla nám dorazil malý balíček, jehož obsahem bylo nejen sklo ale také dva hadříky, přičemž jeden napuštěný slouží k očištění displeje a druhý k jeho utření dosucha. V případě, že máte čistý displej jen s několika šmouhami, napuštěný hadřík vám displej vyleští jako by přijel z výroby. Ovšem pokud máte zrovna „upatlaný“ telefon, tak na tento hadřík příliš nespoléhejte. Nejprve tak očistěte displej z největších šmouh a hadřík použijte jen k doleštění. Toto bychom ale nepřikládali za vinu prodejci nýbrž špatné údržbě displeje telefonu.1

Po vyleštění displeje na něj jen přiložíte tvrzené sklo, které okamžitě přilne. Nemusíte mít však obavy co kdybyste jej přiložili křivě tak jako se to stalo na první pokus nám. Sklo není přiděláno lepidlem, takže jej můžete ihned odlepit a přiložit správně.

IMG_0358 (1)
Před nalepením tvrzeného skla
2
Po přidělání tvrzeného sklo

3

Výrobci mysleli na vše a tak je zakryta téměř celá přední strana telefonu kromě reproduktoru, přední kamery a středového tlačítka. Po nalepení si všimnete, že malé škrábance na displeji nejsou vůbec znát. Nehovoříme však o rýhách od klíčů nýbrž o malých provozních rýhách.                                                       Obávali jsme se, aby telefon neztratil svoji citlivost při dotykovém ovládání, ta ale zůstala zcela zachována a tak nedochází k žádnému omezení v užívání na úkor ochrany.

4
Středové tlačítko

Jediné na co si možná budete pár minut zvykat tak jako my, je to, že díky sklu je teď středové tlačítko o jeho tloušťku 0,22 mm nižší. V ovládání to nijak nebrání. Jen vnímavějším uživatelům může vadit drhnutí palce o okraj skla kolem středového tlačítka.

Prodejce slibuje odolnost skla, které hravě zvládne hrubé zacházení jako jsou rány kladivem. Tomuto testu jsme telefon nepodrobili, nicméně po nalepení skla, telefon několikrát upadl na tvrdou zem a displej přežil bez újmy i přesto, že hrany telefonu pád neušetřil. Bonusem na závěr je potom fakt, že přidělané tvrzené sklo se lépe čistí oproti samotnému displeji.

Máme-li tedy shrnout pro a proti tohoto tvrzeného skla pro mobilní telefony, je podle nás levnou ale kvalitní ochranou displeje dotykového telefonu.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0