Recenze mobilní hry Pixel Dungeon

16. 11. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
pixel dungeon

Jak se zdá, éře osmibitové grafiky ještě zcela neodzvonilo. Zaměříme-li se na mobilní hry, objevíme pár velkých rozdílů oproti počítačové platformě; malý displej a především dotykové ovládání. Ale co grafika? Tu některé hry řeší po svém. Ovšem pokud se vrátí do staré éry a vypadají jako osmibitové hry staré generace (plus jsou to kvalitní RPG), fanoušci po nich začnou dychtit.

Pixel Dungeon připomíná hry z doby před více než dvaceti lety

pixel dungeon 3

„OSMIBITOVÁ“ STYLIZACE
Přesně takové podmínky splňuje Pixel Dungeon. Nic se nezdá tolik osvěžující, jako právě fakt, že tuto hru ovládáte gesty. Jeden dotyk přesune postavu dál, dvěma se interaguje a zběsilým tapáním bojujete s příšerami.

Rozmanitost tu hraje prim

pixel dungeon 2

Nutno podotknout, že Pixel Dungeon funguje na principu strukturálního generování; každá nová hra vypadá jinak, co se světa týče…
PD se těžko hraje. Snad proto, že se nedá nastavit obtížnost, chvíli potrvá, než se zorientujete. Hra občas působí chaoticky – vše se odehrává rychle, což není vyloženě na škodu.

Pixel Dungeon vás možná překvapí, třeba ale ne. Záleží na tom, co čekáte od hraní na mobilu.

Hratelnost se neopakuje

pixel dungeon 4

SPOUSTA CLASS NA HRANÍ…

Vybíráte si ze tří class (specializací); mága, válečníka, rogue a huntress. Ta poslední se mimochodem odemkne, jakmile zabijete třetího bosse.
Přes dostatek class mezi nimi nevidím velký rozdíl. Každá se při boji staticky drží u nepřítele, což takový mág vlivem sesílání kouzel nedělá. I když se musí nechat variabilita zbraní – ani jedna nevypadá a nefunguje stejně.

JAK SE BĚHÁ PO DUNGEONU?

Odpověď zní velmi těžko. Hratelnost ztěžuje fakt, že princip pohybu působí chaoticky. Tapnutím určujete místo, kam se postava posune, a to v každém případě. Dávejte proto pozor na citlivost, PD totiž neodpouští žádné chyby.

NPC – NEHRATELNÉ POSTAVY

NPC tu spatříte na každém rohu. Z nich lootujete vybavení, další NPC u sebe nosí peníze a jiní vám zadají úkol. Ten většinou spočívá v zabití zlých obyvatel kobek, aby duch mrtvého dobrodruha nalezl mír v duši… Takové události se velmi často opakují, jenže generované prostředí to vždy umístí jinam.

LEKTVARY, RUNY A VYBAVENÍ

Pixel Dungeon v principu pochopí všichni, ovšem hra neobsahuje žádný manuál. Takže ikona invertáře v podobě batůžku slouží k vyvolání interakce. Poklepáním na runu ji aktivujete, to samé umí vyvolat účinky lektvaru. Nicméně herní rozhraní je přehledné.

VERDIKT
Kdo zná klasická RPG, Pixel Dungeon ho chytne a nepustí. V opačném případě hledejte víc casual hru.

7/10

+

  • old school hratelnost
  • osmibitová grafika
  • strukturálně generované prostředí

  • obtížnost se nedá nastavit
  • poněkud chaotický interface
[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0