Recenze hry : FRZ Racing

07. 11. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
maxresdefault (1)

FRZ Racing

Hru Hill Climb Racing jistě všichni znáte, tento hit dlouhou dobu zabíral místo v našich zařízeních. Nadšení o tuto hru postupně opadá a tak se ve studiu Fingersoft rozhodli vydat v pořadí svoji osmou hru. Povedlo se jim navázat na jednoduchost a zábavnost jejich předchozího titulu? Pojďme se na to podívat…

Jak jste z názvu hry jistě poznali, hra je opět závodní. Tentokrát ale změnila perspektivu, a to z boční, na ptačí. Opět tedy usednete do vozidla, tentokrát velmi futuristického a budete se snažit projet Vámi zvolenou trať v co nejlepším čase. Na rozdíl od HCR nebojujete se vzdáleností, ale s nehmotnými protivníky, kteří zastupují časový limit. Protivníky máte vždy dva, ten pomalejší symbolizuje zlatou medaili a ten rychlejší zlatý pohár.

Vozidla jsou opět pečlivě zpracována i se slabší možností tuningu. Je jich ale málo, v celé hře je pouze 8 aut. Je hezké, že autoři Vám dovolí měnit jejich vzhled, a to pomocí skinů, které ve hře můžete získat. Tratě jsou rozmanité, ale je u nich ten stejný problém, tedy počet.

ukazka trati

Po technické stránce hra běží bez problémů, ovšem obsahově jasně trpí známkami nedodělanosti. Tedy malý počet vozidel, tratí a snad nejhorší chyba, velmi nevyvážená obtížnost. Ona obtížnost je největší kámen úrazu. Jak je zvykem, hra je z počátku velmi jednoduchá, ale netrvá dlouho a z časů snadno pokořitelných se stávají časy frustrující. Už v druhé lokaci začnou být časy pěkně těžké, ve třetí již takřka nesplnitelné. A takhle si jistě dobrou hru nepředstavujete. Náladu při opakování nezlepšuje ani soundtrack. Nedočkáme se zde žádných písní, pouze jednotvárné bubnování s občasným zazněním kytary, které po chvíli začne být dost otravné.

Na začátku jsem se ptal, jestli se studiu podařilo navázat na úspěch hry Hill Climb Racing. Bohužel si musím odpovědět, že ne. Možná, kdyby s vydáním ještě nějaký ten čas počkali, přidali obsah a více si vyhráli s obtížností. O tom už můžeme jen spekulovat. Hra dokáže na krátkou chvíli zabavit, ale na nějaké delší hraní opravdu není.     5/10

Hráno na zařízení Samsung Galaxy S4 s androidem 5.0.1.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0