První dojmy z Microsoft Lumia 640 XL

08. 06. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
První dojmy z Microsoft Lumia 640 XL

Když nedávno Microsoft koupil Nokii, lidé se obávali, jak to bude dále vypadat se samotnými telefony – jestli se budou dále vyrábět a hlavně jakým směrem půjdou. Na druhou stranu se Microsoft postaral o to, aby jeho telefony dále jen a jen vzkvétaly a tím pádem firma dále prosperovala. Tímto způsobem se na svět dostal telefon Microsoft Lumia 640 XL, což je velice povedený telefon, na který se dnes společně krátce podíváme.

Jedná se o mobilní telefon s 5,7” displejem s rozlišením 1280×720 a osázený technologií IPS HD a Gorilla Glass 3, což jsou velice podstatné věci v kvalitě displeje a celkově v jeho provedení. Samotná Lumia 640 XL se chlubí procesorem Snapdragon 400 Quad core 1,2 GHz a RAM o velikosti 1GB.

Interní paměť telefonu je 8GB a díky slotu na microSD karty je paměť rozšířit až na krásných 128GB, což je již přijatelný prostor pro Vaše data a úložiště pro fotografie.

Zadní fotoaparát je luxusních 13 MPx s LED bleskem a dokonale jej doplňuje přední 5 MPx fotoaparát, se kterým si budeme moci pořizovat dnešní krásné a moderní selfie fotografie.

Samotný telefon rozhodně nepřišel o dnes běžně dostupné technologie jako je Bluetooth, WiFi, NFC, 3G a LTE, FM rádio. Na telefonu bez problému poběží jako operační systém Windows Phone 8.1 a novější – až bude tedy oficiálně představený a uvedený na náš trh.

Lumia 640 XL je poměrně hodně velký telefon, ale na druhou stranu pro velkou mužskou ruku je akorát a díky jeho dokonale zaobleným hranám se krásně drží, což je jeho poměrně hodně velké plus oproti konkurenčním hranatým telefonům.

Tento XL telefon se hned po uvedení na trh stal horkou novinkou a to hlavně díky svoji skvělé ceně, která se pohybuje okolo 5 000Kč, což je ideální cena v poměru cena/výkon a pokud i vy chcete jednu Lumii 640 XL vlastnit, prakticky nic Vám v tom nebrání.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0