Připravte se na příchod Z6! Je za dveřmi!

08. 01. 2016 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
xperia-z6-rumeurs-sortie

Sony a její mezi zákazníky dosti oblíbená modelová řada s označením „Z“ opět hlásí nové přírustky. Tentokrát se jedná o skupinu telefonů s modelovým označením Z6.

 

„Šestka“ bude ULTRA…

Pupulární společnost SONY se chystá na ohlášení dalších nových modelů řady Z. Konkrétně se jedná o pět modelů Z6. U skupiny modelové řady Z japonská společnost sází především na zákazníky z vyšších ekonomických tříd, zkrátka vyrábí mobilní telefony pro náročnější uživatele, kteří si za „lepší věci“ rádi připlatí. Od představení smartphonů modelové řady Z5 se spekuluje o tom, kdy vyjde další řada. Z6 chce jednoznačně pokračovat v úspěchu svých předchůdců, respektive navázat na slávu řad Z1 a Z3.

Sony_Xperia_Z5_premium_review_06

 

Řada Z5 čítá celkem tři modely a to Z5, Z5 Compact a Z5 Premium. Co se týče nadcházející šestkové řady, jak už bylo zmíněno, zde se bude jednat o pět zástupců. Bude se jednat o již tradiční menší  model Compact, Plus, Ultra a pak také o klasickou verzi a nejmenší model Mini. Zajímavostí je fakt, že displejem s QHD rozlišením bude vyzbrojen nástupce současného provedení v podobě Z5 Premium, tedy Z6 Premium. Jeho starší bratr, tedy Z5 Premium, má 4K displej. U šestkové řady ale toto v současnosti nejkvalitnější rozlišení bohužel nenajdeme. Společnost SONY si jej nejspíše nechává na pozdější modelové řady. Co se týká konkrétních mobilních telefonů této série a jejich rozlišení se dozvíme následovně. Nejmenší model Z6 Mini s uhlopříčkou čtyř palců bude mít rozlišení HD (1 280 x 720 pixelů). Z6 Compact, druhý nejmenší model s uhlopříčkou 4,6 palce dosáhne již na rozlišení Full HD (1 920 x 1 080 pixelů). U klasické Z6 (5,2″), Z6 Plus (5,8″) a Z6 Ultra (6,4″ uhlopříčky) očekáváme QHD (2 560 x 1 440 pixelů).

Všechny modely řady Z6 poběží na osvědčeném procesoru Qualcomm Snapdragon 820, nejmenší model, Z6 Mini pak na procesoru stejného výrobce, ale slabším procesoru Snapdragon 620. SONY, jak už víme z předešlých řad, tyto série představuje každých šest měsíců, tudíž není zcela vyloučení, že by nejnovější řada měla být představena v únoru roku 2016 na veletrhu MWC. Není ale zcela vyloučeno, že proběhne malá „ochutnávka“ na lednovém veletrhu CES.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0