Představení operačního systému Windows Phone

18. 02. 2015 Miroslav Tomšů
Představení operačního systému Windows Phone

Jestliže máte na svém notebooku nebo desktopu nainstalovaný jako operační systém Windows, je zřejmě velká pravděpodobnost, že budete chtít obdobný operační systém i na svém telefonu. Je pro Vás připravený Windows Phone, což je operační systém pro mobilní telefony, které jsou produkovány dříve finskou Nokií, dnes gigantickým Microsoftem.

Na první pohled se jedná o graficky dobře zpracovaný, ucelený a poměrně hodně jednoduchý až primitivní operační systém, který můžete využít pro každodenní jak práci, tak i zábavu po boku Vašeho mobilního telefonu.

Již typické dlaždicové uspořádání dává samotnému telefonu velký smysl a co se týče ovládání, velice rychle si na něj zvyknete. Ostatní uživatelé konkurenčních operačních systémů s důrazem říkají, že se jedná o graficky nedoladěný systém, kde nic neříkající dlaždice zabírají velký prostor na úkon jiných funkčních věcí – nicméně na druhou stranu přesně na tomto neduhu je postavený celý operační systém Windows Phone.

Jedná se o dokonale ucelený, moderní a hlavně přehledný systém, který je určený hlavně pro práci a efektivní zacházení s aplikacemi. nehledejte tedy obdobně jako na iPhone graficky vyladěné aplikace, které jsou co se týče samotné grafiky doladěné v mnohých případech až moc.

Windows Phone je funkční operační systém pro mobilní telefony, který je nesmírně rychlý, obstojný konkurovat v různých testech o několik let starším systémům a hlavně je celkově hodně tvárný. Velikosti dlaždic si každý uživatel upravuje podle svého uvážení, což je sice drobnost, ale příjemná věc, kterou jistě i vy velice rádi využijete.

V každém případě se jedná o operační systém, který je propracovaný do každého detailu, který dává v závěru velký smysl v samotném používání, což je přesně ta věc, kterou lidé, kteří jsou zaměřeni na efektivní používání vyžadují.

Sledujte nás

 • Partneři webu

  Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

  Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

  RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

  Akreditované IT kurzy a školenia

  ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

  Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

  Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

  Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0