Představení operačního systému Android

18. 02. 2015 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
Představení operačního systému Android

Zelený Android je v dnešní době zřejmě nejdiskutovanější operační systém, který je určený pro mobilní telefony. Je to hlavně z toho důvodu, že tohoto systému existuje poměrně velká řada druhů a různých poddruhů, až se divíme, že se v nich samotný Google ještě vyzná. Jedná se zejména o jednotlivé nadstavby, kdy si uživatel celý systém různými aplikacemi samostatně dotváří, což mobilně zdatnějším uživatelům rozhodně vyhovuje, nicméně uživatelům, kteří nejsou tolik zdatní stojí v cestě poměrně hodně velký problém.

Výhoda, kterou operační systém Android má je ta, že drtivá většina aplikací, které jsou určené pro tento operační systém je zcela zdarma, což uvítá poměrně hodně lidí z Vás, kteří nechtějí utrácet za aplikace, které jsou jinde placené. V každém případě je velice důležité si uvědomit, zda tato věc není na úkor něčeho jiného, podstatného a hlavně funkčního.

Android je sám o sobě poměrně hodně stabilní systém, který je velice tvárný a díky různým nadstavbám a aplikacím, které si uživatel jednotlivě doinstaluje máte před sebou prakticky neomezené možnosti jak si uzpůsobit Váš operační systém podle vlastních představ, přání a hlavně si jej udělat přesně podle sebe pro efektivní a rychlé používání.

Aplikací je na Android také požehnaně, takže se o podporu nějaké aplikace rozhodně bát nemusíte – naopak. V každém případě je hodně důležité si říci, že se jedná o hodně oblíbený operační systém, který je určený pro mobilní telefony a díky tomu se stává prakticky nejpoužívanějším a nejobsazovanějším systémem pro mobilní telefony v dnešní době.

Podle všech parametrů a samotných testů je tento operační systém velice tvárný, rychlý a také stabilní. Nicméně pokud do něj doinstalujete až moc jednotlivých aplikací a nadstaveb, stává se bohužel pomalý a neefektivně používaný, což je velká škoda.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0