Poslední možná záchrana pro BlackBerry? Na trh vstupuje model Priv!

01. 11. 2015 Alexandr Sýkora
[adsr type="horizontal"]
BlackBerry-Priv

Představení:

BlackBerry doposud sázelo pouze na svůj operační systém, což ho stálo velký propadák tabulkou prodávaných značek mobilních telefonů. Nyní ale přichází možná záchrana – Začátkem listopadu se začne prodávat BlackBerry Priv.

Kanadský výrobce tímto modelem zkusí jinou cestu k zákazníkům – tentokrát nepůjde o jeho operační systém, na který jsme všichni zvyklí, ale vyzbrojí jej oblíbeným Androidem a to verzí Lollipop.

Označení modelu Priv značí ve zkratce „privacy“, což znamená soukromí. Model Priv má být nejbezpečnějším telefonem na trhu díky funkci DTEK, která monitoruje veškeré aplikace a jejich přístup k jednotlivým funkcím telefonu.

Výbava:

Že vysouvací telefony nejsou už dávno v módě? S tím na tvůrce tohoto telefonu nechoďte. Z dílny BlackBerry vyjíždí hotový návrat do minulosti. Design telefonu je řešen opravdu originálně. Konstrukce telefonu je vysouvací a telefon sám o sobě je i dosti velký. Jeho displej má 5,4 uhlopříčku. Pokud se obáváte, že displej brzy rozbijete, není tak velký důvod o obavy na místě – displej kryje osvědčené Gorillla sklo. Designu hodně přidává i to, že je telefon na rozích zaoblený, což je příjemné jak pro ruce, tak i pouzdra.

Fotoaparát telefonu (18 mpx) disponuje optickou stabilizací obrazu a automatickým ostřením, tudíž byste se za pořízené fotografie „Privem“ neměli stydět. Jen selfie fotky se zde pohybují v průměrné kvalitě. Přední fotoaparát má 2 mpx.

Shrnutí:

Telefony BlackBerry si každý pamatoval díky svému ojedinělému vzhledu. Bude si každý pamatovat i model Priv? To ukáže čas.

Mezi významné plusy telefonu řadíme jednoznačně nezvyklý design. „Vysouvačka“ s tak velkým displejem bude  budit ve Vašem okolí rozruch.

Jedním z mála mínusů je umístění slotu na paměťové karty, který se nachází na vrchu telefonu.

BlackBerry Priv od nás dostává 7 bodů z možných 10. Jeho cena bude kolem 25 000,-Kč.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0