Plumber – strategická odreagovačka

23. 07. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

Jedna z nejpopulárnějších arkádových her vůbec instalatér – neboli plumber patří dnes již k legendám jako například Tetris. Za dobu co postupně vznikají a zanikají nové a nové konzole, či jiná zařízení určena (nejen) pro hraní her se dočkala stovek, ne-li tisíců podob. Já bych dnes ráda představila tu která je uzpůsobena pro dotyková zařízení – konkrétně pro operační systémy Windows Phone (Windows mobile 10)  a Android vytvořená společností Magma Mobile.

Hrací pole se skládá ze dvou protilehlých stran, na kterých jsou umístěny vývody trubek. Mezi nimi jsou náhodně rozmístěné kusy potrubí, s kterými se dá otáčet. Cílem hry je otočit trubky tak, aby jimi mohla protéct voda. To však nemusí být až tak jednoduché. Mezi klasickými klouby jsou totiž i speciální. Některými z nich například voda téct vůbec nemůže, jinou nelze hýbat. Další pak přidává časový limit, nebo ho zcela nuluje. Časový limit je zobrazen pomocí nádrže s vodou v pravé části obrazovky. Nádrž se postupně naplňuje. Vyprázdnit se dá pouze výše zmíněným způsobem, nebo dosažením dalšího levelu. Jakmile přeteče, je konec hry.

Na výběr je zde hned ze dvou herních režimů – arkáda a výzva. Arkáda funguje na principu, kdy se po určitém počtu bodů dostáváte do dalšího kola, pokračujete tak stále ve stejné hře. Výzva je poněkud různorodější. Nachází se v něm dvacet různých světů. V každém z nich je pak dalších dvacet úrovní, jejichž obtížnost se vzestupně průběžně zvyšuje. Po projití celého světa se pak odemkne další. Výzvu je třeba splnit do zrychleného časového limitu. V nádrži jsou umístěny tři hvězdy, které určují úspěšnost řešení – tři hvězdy maximální úspěch a tak dále.02Hra je vhodná nejen pro zkrácení dlouhé chvíle, či čekání, ale i pro procvičení logického uvažování, postřehu a strategie. Grafika je více než přívětivá, vytknout se dá snad vytknout jen velikost potrubí, která se přizpůsobuje displeji zařízení, v případě 4“ a menších telefonů si tak moc nezahrajete.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0