Plants VS Zombies 2 na Android a iOS

01. 07. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
Plants VS Zombies 2 na Android a iOS

Před více než šesti lety se na herní scéně objevila novinka v podobě zajímavé defense strategie, která zaujala hlavně ztřeštěným nápadem, že by proti sobě mohly bojovat květiny a zombíci. První díl Plants vs Zombies uspěl jak mezi běžnými, příležitostnými hráči, tak i mezi kritiky, co hru oceňovali pro nezměrnou originalitu a design. Později hru vývojáři ze studia Popcap, dnes už sdruženého v EA, portovali také na mobilní telefony a iPady, díky čemuž se hra stala přenosnou. Od té doby uplynula spousta vody, a hráči se proto tázali, co bude s proslavenou značkou dále. Na scénu tedy přišla novinka z roku 2013, druhý díl s anglickým podtitulem: „It’s about time“ (překlad: „Už bylo na čase“).  A tento název je opravdu trefný, protože šest let je přece jen velmi dlouhá doba. S čím se ale tvůrci vytasili tentokrát?

11714404_482682915222275_432190991_n

Ještě předtím, než začnu s jakýmkoli hodnocením, se hodí dodat, že hra prozatím vyšla jen na mobilní zařízení. PC port je aktuálně v nedohlednu, a ačkoli měl vyjít asi už před dvěma lety, dosud se tak nestalo. Ten, kdo nevlastní chytrý telefon nebo tablet, si holt bude muset trochu počkat, ale já osobně na druhou stranu věřím, že Popcap nezahálí a brzy uvolní i verzi pro PC.

Druhý díl originální defense strategie, jejímiž hlavními aktéry jsou květiny různých tvarů, schopností a velikostí, či zombie ohavných podob, sklidil ve světě vysoce nadprůměrné hodnocení, a stejně tomu bude i u mě. Nejedná se sice o hru nedozírných kvalit, nějaká ta chybička se vždycky najde, ovšem zde to neplatí tak nutně.

11713614_482682918555608_602437419_n

Příběh začíná tím, že váš tak trochu přitroublý a dozajista už z názvu šílený soused crazy Dave sní svoje nachos, a protože bylo obzvláště chutné, hodlá se svým strojem času odcestovat zhruba do doby před několika minutami, aby si ho mohl vychutnat znovu. Bohužel se však něco pokazí a stroj času v podobě mluvící dodávky vás zaveze až do Starověku, kde na vaše obydlí záhy utočí několik zombies.

Příběh se možná jeví trochu hloupý, ale hra, jež paroduje všech od názvu až po hrací principy, nijak komplikovanou story ani nepotřebuje. Odvíjí se proto tak, že čím dál se dostáváte ve hraní, tím více se vám odemyká druhů bojových rostlinek, sazeniček a vylepšení. Postupem času se navíc dostanete časem trochu zpátky, blíž vaši době, ale ne zase kdovíjak moc.

Před dvěma lety hra v základu nabízela pouhé dva světy, Starověký egypt a Pirátské moře. Nyní se ale nabídka značně rozšířila, a tak si můžete odemknout i další hratelné oblasti, jako třeba Divoký západ, Dalekou budoucnost, Temné doby, Pláž velké vlny, Mrazivé jeskyně nebo Ztracené město. Z toho důvodu rozhodně ani po pěti hodinách hraní nedojdou dostupné úrovně.

11713377_482682928555607_1929979646_n

Jak už je u strategií zvykem, obtížnost se s přibývajícími levely neustále zvyšuje a věřte, že budete umírat velmi často. Někdy začínáte level s přidělenými kytkami, jindy vám na levém pásu vyjíždí jen kytky, které používáte na obranu. Občas dostanete úkol, že zombie nesmí zlikvidovat ani jednu z vašich linií (když vám sežerou všechny kytky, zajede je na konci každé lajny smrtící sekačka). Úkoly do začátku levelu se pokaždé mění, ale většinou zůstávají obdobné, což zase až tak nevadí, jelikož nikdy to nevypadá a nehraje se úplně stejně.

Ve hře též funguje jednoduchý model mikrotransakcí, tj. nákupů ve hře. Tady se však naštěstí tvůrci nezbláznili, a pokud nechcete, nic si kupovat nemusíte, přičemž to jakkoli neovlivní váš přímý postup hrou. Jestliže ale hodláte utratit pár dolarů za vylepšení, nové květiny nebo oblečky, je to jen na vás. Postupně se k nim však dopracujete i zadarmo.

Každý ze světů čítá asi pětadvacet úrovní plných všemožných nástrah v podobě lovu na yettiho, obřího útoku mozků chtících zombie, nebo speciální level. Ten je v každé hratelné oblasti pouze jeden a jeho splněním dostanete zvláštní vylepšení a něco té herní měny.

Přestože by se mohlo zdát, jako by na mobilech hra snad ani neměla smysl, v tomto případě se pohodlně hraje také na menších obrazovkách. Samozřejmě, že uděláte lépe, když si hru stáhnete raději na svůj iPad nebo tablet s androidem, ale neprohloupíte v žádném případě. Hra je totiž od základu zdarma, platí se jen za nepovinné mikrotransakce, do kterých vás tvůrci v žádném případě nenutí.

U této hry se tedy fakt nespálíte, zkuste ji, je vážně dobrá!

9/10

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0