PicsArt – editor fotografií

22. 12. 2015 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
image-02-700x393

Se zlepšením obrazového výstupu mobilních fotoaparátů a rozvojem sociálních sítí se rozšířila poptávka po aplikaci, která bude ovládat  všechny základní možnosti úpravy snímků – jas, kontrast, ořez, sytost… Jednou z aplikací, která tyto požadavky zvládne splnit je právě PicsArt.

Nabídne toho však mnohem více. Jak zní heslo aplikace – není to jen o přidání filtru! Komunita lidí, kteří tuto aplikaci používají, mají vytvořenou svou malou sociální síť, kde si uživatelé navzájem kritizují fotografie. Přidat se lze klasickou registrací pomocí e-mailu, použít účet Facebooku, nebo Twitteru. Registrace však není nutná pro chod aplikace.

Po spuštění se objeví hlavní obrazovka, kde se pod kategoriemi skrývají všechny funkce. První z kategorií je galerie, ta slouží jako průzkumník souborů v zařízení. Pomocí ní je tak možné zvolit si snímek k editaci. V případě kliknutí na další z nich – Effects se objeví hned několik variant k výběru zdroje. Ve spodní části se zobrazí poslední zvolené snímky, v horní části je pak již zmíněná ikona pro galerii – tedy výběr z telefonu, dále je pak možno fotografii stáhnout z následujících sociálních sítí a cloudových úložišť – PicsArt, Facebook, Picasa, Google+, Instagram, Flicker, OneDrive a DropBox. Stačí se přihlásit k jednotlivým účtům a všechny fotografie jsou k dispozici (k využití této funkce je samozřejmě nutné připojení k internetu). Po výběru snímku k editaci (ať už jakýmkoliv způsobem), se zobrazí okno s filtry nejrůznějších kategorií. Kliknutím se objeví náhled fotografie, jak by vypadala s filtrem, kliknutím na ikonu nastavení se pak dají u filtrů ještě různě upravovat detaily například jeho síla. Po výběru filtru stačí kliknout na ikonu fajfky v pravém rohu, či křížek v rohu levém, který úpravu ukončí.0102Třetí záložkou je položka Edit, na tu jste odkázáni po dodělání práce v jakémkoliv z výše zmíněných režimů, je tedy určena k provedení finálních úprav. Právě zde najdeme nástroje pro ořez, úpravu křivek, klonovací razítko, možnost přidání fotografie do fotografie, vložení klipartu a textu, přidání rámečku, odkazy na záložku použití efektů, na záložku malování a spoustu dalších funkcí. Po dokončení je možno fotografii uložit do zařízení, nebo nasdílet přímo z aplikace na výše zmíněné sociální sítě.03Poslední z možností využití aplikace je záložka Draw. Po spuštění se objeví výběr, zda chceme malovat do některé z fotografií, nebo na čistý papír, v případě zvolení papíru se objeví tabulka, kam je nutné zadat jeho rozlišení. Na výběr je pak mezi nástroji štětce, gumy, palety a základní práce s vrstvami. U nástroje štětec si lze zvolit mezi několika druhy a velikostmi stopy.04Aplikace je dostupná pro Android, iOS i Windows Phone.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0