Photomath, jak udělat matematiku snadnou

21. 11. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
PhotoMath-logo-on-photo

Patříte ke školou povinným, nebo matematikou se zabývajícím lidem? Už vás nudí neustálé počítání rovnic, ať už jde o lineární, kvadratické, nebo třeba s absolutní hodnotou?  Pak vás jistě potěší, že už i na tohle byla vytvořena aplikace. Postarali se o ni vývojáři ze studia Microblink a rovnou musím prozradit, že se jim velice povedla.

Možná si myslíte, že je aplikace v praxi nepoužitelná, protože přepisovat zadání do mobilu by bylo delší, než vypočítání daného příkladu. To by možná bylo, ale Photomath žádné přepisování nepotřebuje, stačí jen namířit čočkou fotoaparátu na vámi zvolené zadání a během okamžiku máte na obrazovce výsledek. Vývojáři se ale nezastavili u „pouhého“ vypočítání, aplikace vám dokonce velmi přehledně rozepíše postup.

Screen-Shot-2014-10-21-at-11.57.23-AM-820x420

 

Autoři dotáhli použití do dokonalosti. I když na pozadí běží mnoho velmi složitých výpočtů, vy budete mít před sebou velmi jednoduché, uživatelsky přívětivé a nebál bych se říct, že i na pohled příjemné prostředí, s velmi intuitivním ovládáním. Jediná věc, nad kterou by si mohl člověk postesknout v případě této aplikace, jak samotní vývojáři uvádí, je nemožnost řešení příkladů psaných rukou. To je ovšem pochopitelné, a nelze to autorům vyčítat. Mně ale nedalo to nevyzkoušet a bylo velkým překvapením, že se stačí jen trochu při psaní snažit a Photomath si poradí i s vaším rukopisem.

Ještě jsme se nebavili o ceně. Jistě si někteří z vás říkají, že aplikace vypadá a funguje moc dobře na to, aby byla zadarmo. Budu vás muset opět mile překvapit, program je totiž zcela zadarmo a dokonce nebudete otravováni reklamami.

Ať už máte s matematikou problém, nechce se vám počítat, nebo si chcete jen jednoduše ověřit výsledky, aplikace Photomath je skvělým pomocníkem. Pomůže vám s počítáním jak rovnic všeho druhu, tak s běžnou matematikou v podobě sčítání, odčítání, dělení i násobení a to vše jen pomocí namíření fotoaparátu na daný příklad. To vše ve velmi příjemném zpracování a za tu nejlepší cenu, tedy zadarmo.

 

 

 

Testováno na zařízení Samsung Galaxy S6 s androidem 5.1.1.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0