Photo Story

17. 03. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
01

Microsoft Photo Story je oblíbený program pro vytváření prezentací z fotografií dostupný už z dob legendárního operačního systému Windows s označením XP. Nyní přichází i v podobě aplikace pro mobilní platformu Windows Phone / Mobile 10.

Prezentace lze vytvořit z jakýchkoliv fotografií umístěných ve složce „Z fotoaparátu“, tedy výchozího adresáře pro ukládání snímků pořízených zařízením. Jako první je třeba zvolit úvodní fotografii. Datum jejího pořízení určí den, z kterého budou fotografie náhodně zvoleny. Následuje výběr doprovodné hudby, zvolit si můžete z několika kategorií. Každou skladbu lze přehrát. Kategorie rovněž určují animaci přechodu mezi snímky. Po chvíli započne automatické generování prezentace. K vytváření lze ještě poznamenat, že je vhodné používat fotografie umístěné na šířku, v opačném případě budou totiž oříznuty na čtvercový formát.02Po vygenerování si můžete výsledek znovu přehrát, sdílet na sociálních sítích Instagram, Facebook, cloudové úložiště OneDrive, nebo odeslat pomocí messengeru WhatsApp, elektronické pošty, či SMS zprávou. Je zde také možnost úprav. Změnit můžete i popisek, který se po zapnutí přehrávání zobrazí (defaultně je nastavený měsíc, nebo místo pořízení), také lze dodatečně změnit hudbu a efekt animace přechodů. V tomto manuálním režimu můžete vybrat mnohem více fotografií, nezávisle na datu jejich pořízení.03Aplikace je vhodná pro vytváření prezentací sloužící k uchování vzpomínek z různých rodinných výletů, společných akcí a podobně. Ovládání je jednoduché a práci s aplikací tak zvládne skutečně každý. Škoda jen, že zde není více možností manuálního nastavení, jako je například přidání barevných filtrů k fotografiím, úprava jasu a kontrastu, libovolná změna jejich pořadí, změna časování, vlastní animace přechodů, či zvolení hudby dle vlastního výběru a podpora (alespoň) krátkých videí. Které by jistě ocenili zejména náročnější uživatelé.

Ke stažení ji můžete nalézt buď pomocí obchodu redmondských nazvaným „store“ s použitím mobilního telefonu, nebo přímo z prohlížeče, zde. Verze pro počítače je stále k dispozici ke stažení na stránkách Microsoftu.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0