Philips Hue – interaktivní kouzlo domova

02. 12. 2015 Romana Cenková
[adsr type="horizontal"]
images

O Philips Hue již většina z Vás slyšela. Je to také nějaký ten pátek co společnost Philips se systémem Hue přišla. Není ale od věci si před Vánoci tento chytrý systém představit. Chcete mít útulný domov, který se barevně přizpůsobí konkrétní atmosféře Vaší domácnosti, zaručí zábavu pro Vaše hosty a ke všemu bude svojí interaktivitou patřit mezi moderní domácnosti? Právě pro Vás je Philips Hue stvořen.

4

Společnost Philips vytvořila chytré žárovky které se ovládají pomoci telefonu do kterého si zdarma stáhnete aplikaci k tomu určenou (dostupná pro IOS i Android). Kromě toho, že si světla rozsvěcujete a zhasínáte pomoci stisknutí telefonu a tak nemusíte ani vstávat z postele, Vás chytré žárovky mohou přivítat při příchodu domů, změnou osvětlení Vám oznámit blížící se příchod Vaší drahé polovičky domů, nebo vítězství Vašeho oblíbeného fotbalového týmu. Světla Vám to vše dají ve známost nejen barevnou změnou osvětlení, ale mohou také vítězně začít problikávat. Osvětlení si můžete vybrat ze široké škály barev a odstínů a naladit si tak atmosféru kterou potřebujete. V podstatě lze tento systém nastavit v souvislosti s jakoukoliv událostí a ovládat světlo domova odkudkoliv. Užitečnou vychytávkou je také možnost nastavení schématu osvětlení a tak zatímco jste na dovolené u Vás doma to vypadá, že jste nikam neodjeli.

1

Startovací sadu skládající se ze 3 žárovek a tzv. Bridge v současnosti koupíte okolo 4 499 Kč. Můstek je nejdůležitější součást, která to celé řídí a umožňuje propojení až 50-ti žárovek. Dále si již můžete přikupovat pouze samostatné žárovky, kdy se cena za jeden kus pohybuje okolo 1 500 Kč. Propojení světelného systému je jednoduché stejně jako ovládání aplikace. Žárovky ihned plně svítí a jejich životnost je výrobcem uváděna na 15 000 hodin.

Se systémem Philips Hue se rozhodně nudit nebudete a kromě vyšší ceny by zde neměl být žádný zádrhel. Po prvním nainstalování Vám to nedá a vyzkoušíte všechny možné barevné variace a způsoby použití. Díky tomuto chytrému systému si můžete být rovněž jisti, že se nikdy Vaše návštěva nebude nudit a Vámi pořádaná party dostane to správné grády. A není nic příjemnějšího než když si po namáhavém dnu můžete lehnout na gauč a ztlumit světlo do Vámi příjemného odstínu. Jestli si tedy lámete hlavu nad originálním Vánočním dárkem, zvažte i Philips Hue.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0