Perch – ochraňte svůj domov

24. 02. 2016 Romana Cenková
[adsr type="horizontal"]
perch_náhled

„Co se asi děje právě doma?“ Už Vás určitě někdy napadla podobná myšlenka. „Co když jsem špatně dovřel dveře a v bytě se teď prochází nezvaný host?“. A co asi dělá Vaše dítě ve svém pokoji, když Vy jste právě na druhé straně Vašeho domu? Na podobné otázky Vám pomůže nalézt odpověď drahé bezpečnostní vybavení v podobě jedné nebo více průmyslových kamer. Nebo co takhle zkusit levnou variantu a ještě to zpestřit novou aplikací?

Jelikož je Android již nějakou dobu mezi námi, skoro každý má doma vyřazené nějaké zařízení s tímto operačním systémem. Výhodou je rovněž skutečnost, že android může být například i v tabletu a tak není nutně potřeba vlastnit další telefon.perch

A o co se jedná? Aplikace Perch je vychytávka která Vám pomůže pohlídat kteroukoliv část Vašeho obydlí a budete tak Vy i Vaši blízcí v bezpečí.  Jak již bylo zmíněno, potřebovat budete 2 zařízení s Androidem, kdy do obou nainstalujete zdarma zmíněnou aplikaci. Instalace není nijak složitá, takže ji zvládnete během pár minut. Po přihlášení a umístění jednoho ze zařízení k postýlce, ke vchodovým dveřím či kamkoliv se Vám zlíbí, můžete již jen sledovat přenášený obraz ve svém zařízení. Přehled o aktuálním dění u Vás doma může mít pochopitelně více osob současně, což znamená, že obraz lze sledovat souběžně z více zařízení. K tomu je zapotřebí jen konkrétní odkaz. Pro ty, kteří by chtěli Perch použít jako náhradu za Skype však nemáme dobrou zprávu. Na rozdíl od obrazu, jehož rychlost přenosu je velmi dobrá a lze tak sledovat skutečně aktuální dění bez zpoždění, zvuk je zde mírně pozadu a to doslova. I přesto, že k hlasové komunikaci skrze takto propojená zařízení to sice není, v případě využití spojení jako „chůvička“ se byť nekvalitní zvuk zajisté může hodit. Přenášený obraz můžete také pochopitelně sledovat online nebo nahrávat. perch_2

Na co byste měli myslet je fakt, kam sledovací zařízení umístíte. Je totiž potřeba zajistit dostupnost elektrické zásuvky aby mohlo dojít k napájení a Vám se nestalo, že zrovna v nevhodnou chvíli dojde k vybití. Dále se Vám možná bude hodit stojan, který zajistí, že Vám zařízení během nahrávání nezmění polohu.

Pokud chcete zabezpečit domov, máte volné android zařízení a nechcete utrácet peníze za kamery a chůvičky, určitě zkuste aplikaci Perch. Svůj účel zajisté splní a Váš účet zajásá spolu s Vámi.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0