Pedometer Pro – praktický krokoměr

16. 08. 2015 David Strnad
[adsr type="horizontal"]
mGeaUDM

Při procházkách mě často trápila otázka, kolik přesně kilometrů a minut zabere přesun z jedné obce do druhé a taky, jestli to příště zvládnu lépe. Vlastním měřením bych asi těžko věděl, zda mám nachozených pět nebo více tisíc kroků – k účelům sledování svých procházek slouží právě krokoměry. Jenže ty klasické, připomínající první iPod už dnes zase tak lehce neseženete, a proto se mi zdá mnohem jednodušší, stáhnout si do mobilu krokovací aplikaci, než zbytečně kupovat další zařízení. Většinu z nich seženete buď úplně zadarmo, nebo si trochu připlatíte za vylepšené služby. Kupříkladu aplikace Pedometer v bezplatném základu nabízí úplně to nejnutnější; tedy dobu trvání, počet kroků a kilometrů nebo průměrnou rychlost (o reklamách nemluvě).

Upgradem na Pro verzi získáte přehled o počtu spálených kalorií, nadobro odstraníte reklamy, zpřístupníte počasí, které ovšem můžete kontrolovat úplně jinou aplikací (ale je šikovné mít to uceleně v jedné) a zjistíte rovněž svou krokovou frekvenci. Také se přesně dozvíte různé statistiky, kupříkladu kdy jste šli pomalu, po jakou dobu jste zrychlili a podobně. Graf vám to přehledně ukáže. Sice byste se mohli úplně dobře obejít i bez těchto funkcí, fajnšmekry to však po velmi krátké době zláká ke koupi. Jednorázový upgrade stojí jen padesát korun, což se pohybuje v docela mírné cenové relaci.

Stejně jako v předešlé aplikaci, o které jsem krátce napsal, i zde si můžete během chůze externě zapnout hudbu. Ačkoli to samé můžete provést mimo aplikaci a nechat ji tak běžet na pozadí, sám jsem tento prvek uvítal.

Od aplikace Endomondo se ale Pedometer značně liší v jeho nepřesnosti. Zde totiž nemůžete k lepšímu výpočtu zapnout podpůrnou funkci určování polohy – aplikace počítá s tím, že když se mobilem zatřese, udělali jste přesný krok (třeba 0,73 metru dlouhý). Každý krok se ovšem, jak známo, odchyluje svou délkou. Takže ve výsledku se vaše naměřená chůze nepočítá moc přesně, ovšem to nevadí, protože jestli na tom tolik nelpíte, nebude vám to vadit. Nakonec se totiž od reálné hodnoty vychyluje „jen“ pár desítkami metrů při pěti a více kilometrech.

Po každém skončení vašeho tréninku vás Pedometer vyzve, abyste zadali různé informace o procházce. Tímto si můžete zpětně zaznamenat, jak jste se přitom cítili, jaké bylo počasí a další. Můžete také zadat tepovou frekvenci, ale stejně jako celé zadávání údajů to není nutné. Jen mě trochu mrzí, že k zaznamenání do databáze se požaduje internetové připojení.

Pedometer Pro se nejeví jako úplně nejhorší aplikace na měření kroků, ale spíš bych vám všem, kdo chcete zjistit přesnější informace o vaší procházce, doporučil aplikaci Endomondo (klidně i Light verzi).

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0