Osmisměrky

05. 05. 2016 Barbora Koďousková
[adsr type="horizontal"]
18

Patříte mezi fanoušky křížovek, sudoku, nebo osmisměrek? Pak je tato aplikace určena právě pro Vás. V době chytrých mobilních zařízení už s sebou nemusíte nosit tužku a jednotlivé sešity s křížovkami. Všechno, co pro tuto oblíbenou relaxační činnost potřebujete je mobilní telefon, nebo tablet. Princip tohoto typu křížovky jistě není třeba dlouze představovat, cílem je nalézt všechna slova, která se skrývají v poli písmen a z těch co zbudou složit tajenku.

Aplikace, kterou bych dnes ráda představila, je lokalizována hned ve dvou jazycích a to v naší rodné češtině a angličtině. V každém z nich je pak na výběr hned z několika kategorií, do nichž spadají vyluštěné tajenky.  Patří mezi ně například citáty slavných osobností, citáty o škole, nebo citáty Jana Wericha (dostupné v obou jazycích). Pod každou z nich se nachází několik podkategorií, z kterých si můžete jakoukoliv vybrat. Dokončením se automaticky odemykají další možnosti.0001Jakmile se pro jednu rozhodnete, objeví se osmisměrka samotná. V horní části obrazovky se nachází tajenka, jejíž konec je třeba uhodnout. Uprostřed je pole písmen, ze kterých se tažením po displeji vybírají jednotlivá slova. V dolní části je pak abecední seznam všech spojení, které je třeba nalézt. Potom, co je slovo nalezeno, se zvýrazní modrou barvou a v seznamu se odebere.002V pravé dolní části, pod ikonou tří teček můžete dále zjistit kontaktní údaje autora, kam můžete zaznamenat své ohlasy, či případné nalezené chyby, ať už gramatické, či přebývající a chybějící slova. Skrývá se zde také přehledná statistika o průběhu hry, jako je například celkový čas, jak dlouhá doba uplynula mezi prvním a posledním nalezeným slovem a další.

Luštit můžete na dotykových zařízeních fungujících na mobilním operačním systému Windows Phone (Windows 10 Mobile) a v desktopových verzích obchodu Store.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0