Novinky v podobě Lumia 950 a 950 XL

08. 09. 2015 Ondřej Vomočil
[adsr type="horizontal"]
Novinky v podobě Lumia 950 a 950 XL

Vlajkové lodi společnosti Microsoft co se týče mobilních telefonů se poměrně velice často mění a letos by na konci roku měli přijít dvě poměrně hodně významné novinky, které jistě každý z nás dlouho očekává. Jedná se o mobilní telefony Lumia 950 a Lumia 950XL, o kterých již unikly nějaké základní informace, na které se v dnešním článku společně podíváme. Jedná se o připravované mobilní telefony, o kterých tvrdí samotný Microsoft, že budou vlajkovou lodí jejich početné flotily mobilních telefonů, které za poslední rok vypustili na trh k volnému prodeji. Každý jistě uznáte, že za poslední rok bylo uvedeno hned několik vlajkových lodí, které Microsoft uvedl na trh a vždy se jednalo o oblíbené telefony.

Uniklé rendery nepochází sice přímo od samotného Microsoftu, nicméně od jednoho z jejich grafiků, který tvořil na základě uniklých informací, které potvrdil i takový zdroj jako je například magazín The Verge. Pokud takovou informaci potvrdí tak rozsáhlý a celosvětově známý magazín, jedná se o jistou věc.

Abychom byli úplně přesně jisti, rendery se týkají většího brášky mobilní telefonu Lumia 950 XL, nicméně menší Lumia 950 by měla podle všeho vypadat prakticky úplně stejně, což je klasický krok Microsoftu, který v minulosti již několikrát opakoval a potvrdil.

Výbava nových telefonů je jasná – jako operační systém zde bude Windows 10Mobile, dále OLED displej s vysokým rozlišením, výkonný procesor, 3 GB RAM. 32 GB úložiště se slotem na microSD kartu, ale také oboustranné USB typu C, dále nezapomeneme rozhodně ani na bezdrátové nabíjení nebo 20 MPx fotoaparát PureView s přední 5 MPx kamerkou na selfie snímky.

Menší Lumia 950 pak údajně přinese 5,2” displej a Lumia 950 XL bude mít displej o velikosti 5,7”, což je již poměrně hodně velký displej. Baterie budou 3000mAh/3300mAh.

Velkou zajímavostí bude rozhodně Lumia 950 XL, která by podle všeho měla přinést speciální stylus po vzoru tabletu Microsoft Surface.

Očekávanou novinku budeme čekat na konci tohoto roku, kdy by měla být údajně oficiálně představena. Budeme se těšit.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0