Nitro Nation Racing

07. 12. 2015 Vladimír Wenglorz
[adsr type="horizontal"]
22

Minulý týden jsem psal recenzi na hru Need for Speed No Limits, byla to hra závodní a velice průměrná. Dnes se podíváme také na závodní hru, ale mohu vám už teď prozradit, že průměrná určitě nebude. V Obou hrách sice řídíte auto, ovšem každá se hraje jinak, ale to nám nebude vadit a uděláme si mezi tituly několik malých srovnání.

V předchozí recenzi jsem psal že NFS má na kontě desítky milionů stažení v obchodu Google play, hra Nitro Nation Racing je na tom co se týče počtu stažení srovnatelně, ovšem tady za velmi slušnou stahovaností nestojí značka, i když vývojáři ze studia Creativ Mobile nejsou žádní nováčci a mají řadu kvalitních titulů, ale samotná kvalita hry.

Pár řádků nahoru jsem zmiňoval, že se hra hraje trochu jinak. Ne že by se snad jednalo o nějaký průlom v ovládání, pouze je hra zaměřená místo závodů na klikaté trati na závody dragsterů, to znamená dosáhnout určité vzdálenost dříve jak protivník a to pouze v přímém zrychlení. Vývojáři tedy vsázejí na typický model ovládání u těchto her, tedy na začátku správně „vytůruj“ motor a pak se snaž v co nejlepších otáčkách přeřadit.

Co se týká grafické stránky, musím hru jen chválit. Nitro Nation Racing vypadá perfektně, grafika je opravdu detailní, všelijaké odlesky a stíny jen přispívají na faktu, že čím déle se budete na auta ve hře dívat, tím více se s nimi budete chtít reálně projet. Co hra získává na grafické stránce, trochu ztrácí po zvukové, ne snad ani špatným soundtrackem, ale samotným zvukem aut, který, jak už to tak bývá, je u závodních her důležitý. Většina aut zní jak vysavač a když už nějaké auto zní alespoň trochu pěkně, je nesmyslně přetlumeno absolutně zbytečným hlukem ulice.

f-7792-5c47f74bef

Poslední dvě věci, o kterých bych se chtěl zmínit, jsou vozový park a mikrotransakce. Co se týče první věci, tedy vozového parku, musím vývojáře opět pochválit. Ve hře je nespočet aut různých typů, velikostí a vlastností, ze kterých si opravdu vybere každý. A teď k těm prokletým mikrotransakcím. Světe div se, ony vás vůbec neotravují a jedná se snad o jednu z posledních free to play závodních her kde nejste omezováni benzínem a můžete závodit kolikrát, a jak dlouho budete chtít. Nebýt oněch špatných zvuků aut, vysloužila by si hra ode mě absolutní hodnocení, i tak ale dostává perfektních 9/10.

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0