Nejžhavější trendy aplikací pro rok 2016

26. 01. 2016 Miroslav Tomšů
[adsr type="horizontal"]
AppleTV-4th-gen

Svět kolem nás se v posledních letech významně usnadnil a téměř vše tak lze najít ve formě aplikací pro chytré telefony. Ať se jedná o budík, jízdní řády, správce dokumentů či všemožné druhy zábavy, má drtivá většina lidských činností nějakou aplikaci jako pomocníka. Současně s tímto vývojem je také snaha o co největší komfort při užívání těchto vymožeností, s čímž souvisí přesun z relativně malých chytrých telefonů na ty o poznání větší, následně na tablety a v neposlední řadě také na televizní obrazovky, kde se již dávno nemusíte jen nečinně dívat na zprávy a následně sledovat celkem obstojný celovečerní film. Nyní si můžete svou zábavu sami určovat.

AppleTV-4th-gen

O to se postará například nová Apple TV, jakožto základna se speciálním operačním systémem tvOS. Ta umožňuje sloučit praktičnost vašich aplikací z chytrého telefonu s grafickou a stejně tak významnou zvukovou kvalitou vaší televize. Osvobodíte tak svou televizi od předdefinovaného programu a nastolíte do vašeho obývacího pokoje maximální volnost. Co všechno si tedy můžete pro vaši zábavu ve stylu iPhonu či iPadu dopřát i u vás doma?

Díky propojení s iTunes si můžete s Apple TV užít nejen největší filmové trháky, ale také živé sportovní přenosy, aktuální zpravodajství, interaktivní vzdělávání, oblíbené seriály či zábavu pro ty nejmenší. Filmový svět vám bude ležet u nohou. Můžete tak kdykoliv zapnout vámi vybraný film z téměř nekonečného seznamu, či jen sledovat program běžného vysílání jak je tomu doposud. Od akčního Rychle a zběsile 7, přes sci-fi Interstellar nebo dramatického Soudce, až po válečné životopisné drama Nezlomný, jedním kliknutím budete mít vše přímo u vás v obýváku.

Na své si přijdou také děti, kterým se dostane například animovaných dětských filmů, jako jsou třeba Ovečka Shaun nebo Mimoni, které u nás během loňského roku vidělo v kinech vůbec nejvíce diváků ze všech promítaných filmů. Za půl roku svého loňského počínání od vydání v polovině června je na stříbrných plátnech vidělo přes 830 tisíc diváků, což je o čtvrt milionu více než druhý film v pořadí Padesát odstínů šedi. Proč tedy dětem nenabídnout to nejlepší z filmové nabídky v domácím prostředí a klidně i opakovaně.

U filmů ovšem zábava s Apple TV nekončí. Svou premiéru si totiž na této platformě v nové 4. generaci tohoto zařízení odbývá App Store, tedy nic jiného než brána do vašeho světa mobilních aplikací. Ty se tedy pomalu ale jistě přesouvají na toto zařízení a první vlaštovky již ukazují, že se bude jednat o velmi povedenou formu zábavy nejen pro jednotlivce, ale i pro celou rodinu či partu přátel.

Skvělou akční zábavu nabídne například Galaxy on Fire Manticore Rising, jakožto exkluzivní vydání série Galaxy on Fire právě pro televizní platformu. V postavě horkokrevné pilotky vesmírného bitevníku se budete snažit o záchranu svých přátel a členů posádky od krvelačných vesmírných pirátů. Díky neuvěřitelně rozsáhlému hernímu prostředí budete mít spoustu času na posbírání silné posádky k odražení nespočet nepřátelských útoků v dalekém sektoru Neox. To vše navíc na velké obrazovce vaší televize se reálným zvukem šířícím se o poznání poutavěji než v podání chytrého telefonu. Hra by letos měla být k dispozici také pro standardní mobilní či tabletové verze Androidu či zařízení s logem nakousnutého jablka.

Milovníky rychlých vozů pak jistě potěší další verze závodní hry Asphalt s pořadovým číslem 8 a podtitulem Airborne. Na více než 90 licencovaných vozech z říše snů teď můžete předvádět dynamické vysokorychlostní vzdušné prvky. Kvalitní zobrazení na televizi se všemi vzhledovými i zvukovými výhodami doplňuje zcela nová physics engine, která dodá vaší jízdě mnohem intenzivnější a realističtější požitek.

Strategické duše potěší a vášnivé kartáře do pohodlí pohovky usadí i nová herní aplikace od PokerStars. Tak jak jí znáte z mobilní verze nejen na zařízeních Apple, ale i na platformě Androidu se k vám dostává i nejnovější verze pro vaši televizi. S větší obrazovkou umožníte nahlížet do vašich karet více účastníkům třeba na různých party, a jelikož více hlav víc ví, tak se na pokerové karetní scéně jistě objeví celá řada nových herních strategií. Detaily zobrazení na televizi umožní zároveň rozehrát několik partií na různých stolech, aby se žádný návštěvník vašeho domácího Las Vegas nenudil.

Umělecká branže dostane také dárek šitý na míru. S Guitar Hero Live se vy i vaše domácnost ocitnete přímo na pódiu rockového koncertu před rozvášněným davem hltající jeden akord za druhým. Právě publikum je významný prvek v této edici, jelikož dynamicky reaguje na váš výkon. Od nadšeného poskakování přes znuděné postávání až po pískání a bučení s vehementní gestikulací palci dolů naznačující potřebu dalšího tvrdého tréninku. Vychutnejte si tak své podaní klasických songů třeba od Queen či nejnovějších pecek od Fall Out Boy, Imagine Dragons, 30 Seconds to Mars, Linkin Park, Paramore nebo Blink-182 a spousty dalších. Tato hra podporuje všechna zařízení od Apple, tudíž je k dispozici také na iPhone nebo iPad.

Guitar_Hero_Live_(20134257468)

Celou Apple TV je možné snadno ovládat pomocí Apple TV Remote, které funguje na stejném principu jako dotykové ovládání například mobilních telefonů, takže palcem jednoduše procházíte prostředím na televizi. Snadno se tak posouváte po obrazovce, vybíráte z nabídky nebo i skáčete v časové ose filmů. Mnohem větší přesností dotykového systému je tak zaručena přirozenost a plynulost bez nutnosti spouštět oči z obrazovky.

Pro hry je pak k dispozici například bezdrátový herní ovladač SteelSeries Nimbus. Ten je svým ergonomickým designem a dvěma analogovými spouštěmi ve stylu konzolí pro ovládání směru, dále tlakově citlivými tlačítky či LED ukazatelem pro hru více hráčů ideálním společníkem.

I výše zmíněný Guitar Hero Live pak dodává vlastní ovladač, tradičně ve tvaru kytary s přepracovaným novým designem, který sedne do ruky hráčům na všech úrovních. Nové je i rozložení tlačítek 2×3, které zaručí dobré herní výkony jak začátečníkům, tak zkušeným hráčům. To vše v bezdrátovém režimu ovládání díky technologii Bluetooth.

Jelikož vesměs všechny hry podporují multiplayer, má vaše domácnost s tímto zařízením o zábavu postaráno. Hry tak mohou zpestřit nejen běžné večery, ale přidat i onu pomyslnou třešničku na dort narozeninové oslavy nebo zábavného posezení s přáteli. Jaká je tedy budoucnost vaší domácí zábavy?

[adsr type="inteligent"]

Partneři webu

Náplně-levně.cz - prodejce levných náplní do tiskáren

Eminem - novinky a aktuality na EminemWorld.cz

RapCity - Žít hudbou, mít svůj styl

Akreditované IT kurzy a školenia

ttstuff.cz - Prodej mobilního příslušenství, drobné elektroniky, GoPro, PS, FOTO příslušenství

Správa sítě - Magazín o IT technologiích, počítačích serverech

Svetwebu.cz - Novinky ze světa IT a mobilních telefonů

Copyright © 2016 dotykovýSvět.cz, všechna práva vyhrazena, podléhá licenci CC BY-ND 4.0